«Я не думаю, що зараз багато людей гідні бути громадянами України» - Україна Incognita
Україна Incognita » Сторінка авторів » Кирило Галушко » «Я не думаю, що зараз багато людей гідні бути громадянами України»
Кирило Галушко

Історик, етносоціолог.
Голова Всеукраїнського наукового гуманітарного товариства

«Я не думаю, що зараз багато людей гідні бути громадянами України»

Сьогодні, якщо ми озирнемося довкола, значки з українським прапором носять лише депутати

У 1991-му я вже мав паспорт, але перед тим не встиг взяти участь у виборах до Верховної Ради 1990 року. Втім, у мене перед тим були варіанти: перед міськрадою на Хрещатику (там вже рік висів наш прапор) роздавали свідоцтва "громадянина Української Народної Республіки", згідно із Законом про громадянство від 1919 року. Тоді це видавалося кумедним: усі мої однокласники з оболонської школи стали ще за СРСР "громадянами УНР". Ще за рік до того у кожного на грудях був значок із Леніним, ідеї  якого 1989-1990 навчального року здавалися оббреханими і зіпсованими Сталіним. А вже у 1991 навесні на всіх були значки із жовто-блакитним прапором. У декого з наших київських школярів був також червоно-чорний "бандерівський". Ми почали слухати "Братів Гадюкіних". Сьогодні мені не надто кортить шукати той "закон" і перевіряти чи він взагалі існував. Просто у школі у кожного був папірець того громадянства. Воно було щирим, на відміну від сьогоднішнього громадянства, яке стало наслідком "адміністративних рішень" влади. Я не думаю, що зараз багато людей гідні бути громадянами України. У них не було вибору, і це нагадує випадковий нещасливий шлюб.

А сьогодні, якщо ми озирнемося довкола, значки з українським прапором носять лише депутати. Значить - сором. А звичайні нормальні люди - ні. Тенденція погана і перевірена роками. Часи зміняться, коли значок з нашим прапором знову почнуть носити звичайні школярі старших класів. Але цей вік любить щось на себе натягати лише на знак протесту. Думаю недовго залишилося. Нормальне українство завжди було опозицією - і зараз знову таким стає. Можливо, наступна спроба буде вдалішою.

2011-12-01 20:44:04
   


  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар