«Україна Incognita» в новому амплуа: Непроста історія - в доступному форматі - Україна Incognita
Україна Incognita » Сторінка авторів » Артем Жуков » «Україна Incognita» в новому амплуа: Непроста історія - в доступному форматі
Артем Жуков

Редактор веб-редакції газети «День»

«Україна Incognita» в новому амплуа: Непроста історія - в доступному форматі

Поступово накопичився величезний не лише інтелектуальний, а й репутаційний капітал, який тепер зі стартом нового веб-проекту нам важливо не лише утримати, а й примножити...

Насамперед дозволю собі привітати Вас, шановні читачі – на сайті «Україна Incognita».

Не так давно ми розпочали роботу над створенням цього веб-проекту, що відверто пишучи, було справою нелегкою. Завдяки насамперед ідейному натхненнику – головному редактору газети «День» Ларисі Івшиній, а також спільним зусиллям, менш ніж за три місяці ми створили -  переконані – вартісний продукт, який зацікавить широке коло інтернет-користувачів… Що ми пропонуємо?

Непросту українську історію – в доступному форматі.

Газета «День» вже зробила величезну справу щодо популяризації української історичної думки. Упродовж 15-ти років «День» у співпраці з видатними істориками, філософами, культурологами, краєзнавцями дослідив чимало суперечливих, маловідомих та взагалі невідомих епізодів нашого минулого. Бібліотека «Дня» налічує одинадцять книг (чергова, дванадцята буде представлена на Форумі видавців у Львові вже цього вересня). Поступово накопичився величезний не лише інтелектуальний, а й репутаційний капітал, який тепер зі стартом нового веб-проекту нам важливо не лише утримати, а й примножити.

Традиційна книга залишається символом знання, але аж ніяк не основним його ресурсом. З іншого боку, інтернет, хоч і дає простір для творчої реалізації кожного, але одночасно позбавляє претензії на об’єктивність, науковість і фаховість знання. Віднайти справді якісне не так вже й легко. Ще важче відрізнити його від профанного і буденного.

Продовжуючи справу популяризації правдивого українського минулого, полегшуючи доступ до колосальних історичних напрацювань газети «День», не обмежуючись догматично-науковими підходами до опису минулого, новий веб-проект прагне наблизити суспільство до розуміння того, що насправді наша історія – престижна.

 «Україна Incognita» є продовженням діалогу газети з читачами, який розпочала Бібліотека «Дня». Але – на новому рівні.

Тому, розробляючи сайт, ми не обмежились звичайним «копіпейстом» та традиційними для газети рубриками «Історія та Я», «Маршрут №1», «Сімейний альбом України», масив матеріалу в яких, треба визнати, достойний трьох окремих сайтів.

Чи не вперше в українському Інтернет-просторі ми розпочинаємо створювати масштабний віртуальний фонд найкращих музеїв України. Даємо можливість маловідомим, але цікавим музеям продемонструвати широкому загалу – всьому світові! – багатство своїх експозицій. У найближчому майбутньому в якості супроводу до експозицій з’являться ще й аудіо-екскурсії.

У розділі «Top-книг, які варто прочитати» зібрані видання, пропоновані нашими авторитетними дописувачами та постійними авторами. Надалі ця рубрика формуватиметься насамперед із ваших пропозицій. Які книги повинен прочитати кожен українець?

Третій «ексклюзив» нашого сайту - «Інтелектуальна карта України», як і газета «День», формується методом «народної будови». Ми прагнемо залучити кожного українця до відтворення минулого нашої країни, аби кожен відчув свою причетність до Великої Історії України та Європи – описавши історію свого регіону: міста, села, хутора чи навіть вулиці. Якщо до формування такої інтелектуальної карт вдасться залучити мільйони, тоді будь-які штучні переписування історії будуть нам не страшні. Вони виглядатимуть просто безглуздо!

Я дуже гордий, що маю шанс долучитися до творення проекту «Україна Incognita». Цей сайт може стати одним із небагатьох, що дають змогу віднайти концептуальне зерно власне українського погляду на своє минуле. Біда, що через навмисне спотворення української історії, багато хто з українців не асоціює себе з нею. Безперечно, вигідніше говорити про перемоги, а не про поразки, віднаходити позитивне для українства, а не задовольнятись радянськими схемами історії України. Таку позицію навряд чи розділяє багато співвітчизників. Історична пам’ять, що прихована за відверто нав’язаними шаблонами, сьогодні потребує реабілітації. І справа не стільки в тому, що вулиці більшості українських міст названі іменами героїв «совєцької» доби, чи в тому, що пам’ятники Лєніну/Сталіну ще не демонтували. Швидше, справа у самих українцях, які не розуміють загрози цієї «совковості». Не можемо і не зможемо виховати українців з великої «У», якщо допускатимемо подібне.

Але ж змінити ці пережитки системи зможе лише той, хто вміє мислити, аналізувати, зважувати всі «за» і «проти». Однак, найбільшу справу зробить лише той, хто справді усвідомить, що гоноровіше називати себе українцем і мати за плечима Своє, Неподілене і Невідібране іншими Минуле.

Ми знаємо, що саме такими є читачі «Дня» і прагнемо приєднати до нашої неформальної спільноти всю мислячу країну.  Тому закликаємо вас активно долучатися до «народної будови», ділитися своїми конструктивними ідеями та цікавими текстами – заради популяризації історичного знання. Бо від кожного з нас залежить, у якій країні жити, яких героїв канонізувати і яке минуле шанувати.

Впевнений, сайт «Україна Incognita» не залишить байдужими українців і спільними зусиллями ми опишемо свою правдиву і незаангажовану політичними мотивами історію.

З повагою,

редактор сайту «Україна Incognita»

Артем ЖУКОВ

 

Skype: zhukov.artem

Тел. (044) 414-43-98

e-mail: artem.day@gmail.com,

Адреса: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л, газета «День»

 

2011-08-27 15:11:00
   


  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар