Top-net - Україна Incognita

Top-net

Джерело
Відбулося обговорення на тему «Чи Кубань то Україна» за підтримки ІЦ Майдан Моніторинг, одним з учасників події став політичний емігрант з Росії В’ячеслав Мартинов.
29.04.2015 0
Джерело Маловідомі фото з життя радянської України
Фотографії 1920-30-х років, які увійшли до Національної книги пам'яті, яка підготовлена Національниим інститутом національної пам'яті. Знімки, головним чином ілюструють життя українського села в складний період колективізації і голодомору. Безліч фотографій - постановочні, оскільки влада вже зрозуміла небезпеку, яку несе в собі чесна документальна фотографія.
26.08.2013 0
Джерело
18 августа 1941 года в панике отступающая из оккупированной большевиками с 1920 г. Украины Красная Армия, пытаясь остановить продвижение Вермахта на Восток, невзирая на опасность для мирного населения и возможные многотысячные жертвы - цинично взорвала плотину украинской электростанции ДнепроГЭС под г. Запорожье.
20.08.2013 0
Джерело
С чего начались депортации по этническому признаку? Почему они прекратились? К каким последствиям привела эта политика? На наши вопросы отвечает председатель совета правозащитного центра «Мемориал» Александр Черкасов.
06.08.2013 0
Джерело
Данциг Балдаєв - автор трьох томів Енциклопедії про історію та особливості ГУЛАГу з моменту його створення в 1918 році.
Він працював тюремним наглядачем, що дало йому можливість подорожувати всім колишнім СРСР, де він став свідком сцен із повсякденного життя в ГУЛАГу і створив своєрідну хроніку цього раніше закритого від світу місця.
16.05.2013 0
Джерело
Вторая Мировая Война – именно под этим названием великую битву бобра с ослом знает весь остальной мир – продолжалась (основная часть) с 1 сентября 1939 года (нападение Третьего Рейха на Польшу) до 2 сентября 1945 (капитуляция Японии). Во многих странах локальный военные конфликты в рамках Второй Мировой имеют свои названия, однако нигде, кроме Советского Союза, название ЧАСТИ войны не подменяло собой название ВСЕЙ войны.
12.05.2013 0
Джерело У нас була велика місія // Боґуміла Бердиховська, Оля Гнатюк. Бунт покоління. Розмови з українськими інтелектуалами
Ви народилися у 1930 році в Західній Україні, у Жидачівському районі. Я думаю, що у той час він називався повітом.
Ні, це був не повіт. А якщо вже говорити про те, де я народився, то відразу ж треба зробити уточнення. Це було село Кнісело Бібрського повіту у Львівському воєводстві. Наше село старовинне; колись воно називалося Княже село. Потім назву скоротили, звідси й сучасна назва Кнісело. Коли я був дитиною, то уявляв собі, що у нашому селі жив колись князь. Коли мені було п'ять, може, шість років, то я побачив на краю села зруйнований млин, а поряд із ним жорна з піщаника, на яких красувався напис "Княже село". Тоді я пересвідчився, що розповіді про те, наче насправді Кнісело є Княжим селом, правдиві.
14.01.2013 0
Джерело www.radiosvoboda.org
У п’ятницю музей офіційно відкрив голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов. Але для відвідувачів уся виставка стане доступною тільки після Дня незалежності: поки що готова лише одна зала. До колекції музею увійшли архівні документи, твори та особисті речі митців та громадських діячів шістдесятих років минулого століття.
20.05.2012 0
Джерело www.radiosvoboda.org
Ще навіть не встигло минути 1 травня, свято пролетарської солідарності, як на деяких ніби українських телеканалах відразу взялися рекламувати чергове комуністичне свято – 9 травня. Рекламують, звісно, і російські серіали, які продовжують розвивати радянський міф про «Велику Вітчизняну». Надивившись цих рекламок і передчуваючи хвилю чергового тріумфу посткомуністичної міфології, подумав: може, мені теж треба якось відзначити річницю 9 травня, створивши свій інформаційний продукт. А ще подумав: чи не зробити героєм цього інформаційного продукту Еріха Коха (1896-1986). Бо цей чоловік для цієї річниці дуже підходящий.
09.05.2012 0
Джерело www.radiosvoboda.org
Цього року 8 травня вкотре вже ініціативні групи молоді у кількох українських містах вшановуватимуть пам’ять загиблих у Другій світовій війні та вестимуть мову про загальнонаціональне примирення і єднання. Йтиметься про те, що для українців війна де-факто розпочалася у березні 1939 року з окупації угорськими військами – союзниками нацистів – незалежної Карпатської України та тривала до середини 1950-х років, допоки УПА воювала проти радянського режиму.
09.05.2012 0

   
  • Останні коментарі

    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар