Светлана Алилуева. Двадцать писем к другу - Україна Incognita
Україна Incognita » TOP-книг, які варто прочитати » Светлана Алилуева. Двадцать писем к другу

Светлана Алилуева. Двадцать писем к другу

«Ці листи були написані влітку 1963 року в селі Жуківці, недалеко від Москви, протягом тридцяти п'яти днів. Вільна форма листів дозволила мені бути абсолютно щирою, і я вважаю те, що написано - сповіддю.

Тоді мені було неможливо навіть думати про оприлюднення книги.

Зараз, коли така можливість з'явилася, я не стала нічого змінювати в ній, хоча з тих пір минуло чотири роки, і я вже тепер далеко від Росії. Крім необхідної правки в процесі підготовки рукопису до друку, несуттєвих купюр і додавання підрядкових приміток, книга залишилася в тому вигляді, в якому її читали мої друзі в Москві.

Мені б хотілося зараз, щоб кожен, хто буде читати ці листи, вважав, що вони адресовані до Нього особисто».

Світлана Аллілуєва. травень, 1967 р., Локуста-Веллі


Довідка:

Світлана Аллілуєва народилася в сім'ї Генерального секретаря ЦК ВКП (б) І. В. Сталіна і М. С. Аллілуєвої. Навчалася у 25 зразковій школі Москви (1932-1943), закінчила її з відзнакою.
Вступила до МДУ. Рік навчалася на філологічному факультеті. Потім захворіла. Після повернення прийшла на перший курс, але вже історичного факультету. Вибрала спеціалізацію на кафедрі нової та новітньої історії, займалася Німеччиною.
Закінчила історичний факультет МДУ та аспірантуру Академії суспільних наук при ЦК КПРС. Кандидат філологічних наук. Працювала перекладачем з англійської мови та літературним редактором, виконала переклад кількох книг, у тому числі творів англійського філософа-марксиста Джона Льюїса.
У 1944 році вийшла заміж за Григорія Морозова, однокласника її брата Василя. Згодом шлюб був розірваний неофіційно. Син Йосип Аллілуєв (1945-2008) був кардіологом, доктором медичних наук.
У 1949 році вийшла заміж за Юрія Жданова. Юрій переоформив першого сина Світлани на себе. Дочка Катерина Жданова (нар. 1950).
Працювала в Інституті світової літератури з 1956 по 1967 р.
У травні 1962 року хрестилася в Москві і хрестила дітей у протоієрея Миколи Голубцова.

Светлана Аллилуева. Двадцать писем другу: Книга; Москва; 1989.

ISBN 5‑212‑00487‑X


   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар