Про вибори та вибір кожного - Україна Incognita
Ініціатива Першого Грудня

Ініціативна група Першого Грудня, створена до 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму

Про вибори та вибір кожного

(відеоблоги)

Напередодні парламентських виборів 28 жовтня Євген Сверстюк, дисидент, філософ звертається до молодих людей: “Доля вирішується не моя, доля вирішується ваша. Будьте пильними і творіть те, що ви маєте творити вже сьогодні, сміливо й безоглядно. Якщо буде допущено до вашої волі людину підкуплену, людину, яка підкуповує, то майте на увазі: ви голосуєте за корупцію”.

І додає: “Пам’ятайте: ніхто не може купити ваш голос. У вас немає жодних зобов’язань перед тими, хто на вас тисне”.

Мирослав Маринович, дисидент, віце-ректор Українського католицького університету пропонує не вибирати між добром і злом, між меншим і більшим злом — “Я пропоную вибрати добро, яким є усунення від влади нинішньої адміністрації. Це для мене є однозначне добро”.

Маринович переконаний, зо добра перспектива для України – досяжна і залежить від нашої здатності навчитися діяти як один національний і громадянський організм, визначати і змінювати владу, чути один одного і досягати мети.

Мирослав Попович, філософ, академік, директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України застерігає владу: “Ми не погрожували нічим у нашому зверненні і не хотіли б, щоб це сприймалося як погроза, але маємо на увазі, що у розпорядженні суспільства немає танків, немає кулеметів, але у них, у цих простих людей, є можливість вчинити громадський опір, і така можливість, зокрема, реалізовується і тоді, коли виходять на площу і просто стоять — ви це бачили у нас і бачили по телевізору в арабському світі і так далі. Але є можливість організувати духовний опір владі, і це дуже ефективний засіб”.

Мури, які вже падали під наступом людей, неминуче впадуть знову” – нагадує філософ.

Почесний президент Національного Національного університету “Києво-Могилянська академія” В'ячеслав Брюховецький, як завжди прагматичний:

Я думаю, що всі політичні сили заслуговують на увагу українців. Інше питання — що бачити. Тут важливо бачити, що роблять усі політичні сили, і відповідно робити свій вибір, тому що не можна сказати: я за цю політичну силу, а інші мене не цікавлять. Ні, хтось цікавить позитивно, хтось негативно, але аналізувати треба в цілому, тому що від цього залежить вибір людини і вибір суспільства в цілому”.

Він розуміє, що ґрунтовний аналіз можливого вибору потребує часу, але переконаний, зо за українською надією має стояти не ілюзія, а велике зусилля людей.

Вадим Скуратівський, доктор мистецтвознавства, публіцист нагадує, що “апелювати слід до всіх, іншого виходу у нас немає. Саме тому я й приєднався, перепрошую, не до політиків, а до антиполітиків у вигляді цього самого руху. Маю надію, що ви нам у цій “сатьяграсі” допоможете, у цій самій боротьбі, перепрошую, без калашнікових і без інших супровідних інструментів. Маю велику надію на вас. Якщо ви цього не зробите, це скінчиться погано і для вас, і для нас, і для всієї майбутньої України”.

Ігор Юхновський, доктор фізико-математичних наук, академік закликає прийти на виборчі дільниці і вірить в мудрість українських людей: “Чого я не хочу в результаті голосування? Я не хочу, щоб в країні встановилася гегемонія якоїсь однієї партії. Це непотрібно для України. Щоб цього не було, я вірю в мудрість народу, який цього не допустить”.

Група “Першого грудня”, до якої входять В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський солідарні у своєму переконанні, що сьогодніморальна втеча, нейтралітет чи байдужість стануть злочином і зрадою: “Наш єдиний шанс — це наша безумовна відповідальність: кожного особисто і всіх нас разом”.

2012-10-25 13:51:00
   


  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар