Планета вода - Україна Incognita
Україна Incognita » Маршрут №1 » Планета вода

Планета вода

Саме так має називатися наша Земля, вважає член Королівського фотографічного товариства Великобританії, український фотохудожник і вчений-лісовод Анатолій КОВАЛЬСЬКИЙ
Микола СЕМЕНА, «День», Сімферополь. Фото Анатолія КОВАЛЬСЬКОГО

У Сімферополі в Універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка відкрилася фотовиставка «Джерело життя — вода». Ця унікальна експозиція стала презентацією громадської організації «Зелена планета Крим», голова якої відомий кримський учений-лісовод і фотохудожник Анатолій КОВАЛЬСЬКИЙ. Тут понад п’ятдесят робіт, які показують воду в усіх її проявах, — струмочки і водопади, озера і моря. Найпоширеніша на планеті рідина — справжнє диво природи, вона з’являється перед глядачами як могутня художня сила, здатна вразити уяву. У рідкому — тече, падає, струмує! — в газоподібному — туман клубочиться! — і в твердому — і химерний лід, і мереживний сніг! — станах вода на художніх фотополотнах показана як необхідний біологічний супутник людини, як предмет натхнення для людини, яка прагне до води і втрачає без неї життя.

«КРИМСЬКИЙ БОНСАЙ». УРОЧИЩЕ НОВИЙ СВІТ НЕДАЛЕКО ВІД СУДАКА. ВИД НА МИС КАПЧИК З ГОРИ КАРАУЛ-ОБА

Центральне місце в експозиції належить роботам Анатолія Ковальського, які найбільш виразні та художньо досконалі. Фотографія, вважає він, не хобі, а другий його фах. За першим Анатолій Йосипович — лісовод. Він народився на Вінниччині і, закінчивши Львівський лісотехнічний інститут, переїхав до Криму. Працював лісником у Севастополі, директором лісгоспзагу, очолював Республіканський комітет з лісового та мисливського господарства. Зараз заслужений працівник сільського господарства України (1998), кандидат економічних наук Ковальський працює доцентом у Південному відділенні «Кримський агротехнологічний університет» Національного університету біоресурсів і природокористування України, передає студентам свою любов до лісу.

СТИХІЯ ВИПРОБОВУЄ НА МІЦНІСТЬ НАБЕРЕЖНУ АЛУШТИ

Другий фах Ковальського супроводжує його все життя. Взявши до рук фотоапарат ще хлопцем, він став не лише членом Союзу фотохудожників України, але і членом Королівського фотографічного товариства Великої Британії, і англійські періодичні, у тому числі спеціальні фотографічні видання, регулярно публікують його роботи.

ЗИМОВИЙ ПЕЙЗАЖ НА ДОЛГОРУКОВСЬКІЙ ЯЙЛІ В ГІРСЬКОМУ МАСИВІ НА ПЕРЕВАЛІ

— Вода, — розповідає Анатолій Йосипович, — це унікальний художній і філософський об’єкт для фотохудожника. Якщо навіть не брати до уваги її унікальні фізичні та хімічні властивості, навіть якщо не вдаватися до подробиць, що вода на нашій планеті займає значно більші площі, ніж суша, і планета лише через непорозуміння називається Земля, хоча насправді вона — Вода, то в художньому значенні вода — неповторний об’єкт для творчого натхнення і осмислення природи та світу. Цією виставкою ми прагнули показати як природне, так і художнє багатство цієї унікальної речовини.

ВОДОСПАД «СРІБНІ СТРУМЕНІ» У ГОРАХ КРИМУ

Теги:
2013-04-05 14:26:00
   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар