Олена Отт-Скоропадська - Україна Incognita
Андрій Безсмертний-Анзіміров

Есеїст, кінокритик. Проживає в США

Олена Отт-Скоропадська

5 липня 1919 року в Берліні народилася молодша донька гетьмана України Павла Скоропадського Олена Отт-Скоропадська (1919-2014, Цюріх).

Народилась у Фріденау (нині у складі Берліна), за фахом управлінець, секретар, архіваріус (вчилася у школі Летте, в інституті міста Ґмелін (Gmelin) й у Берліні). Часто змінювала місце проживання, але найдовше мешкала у Швейцарії та Німеччині.
Померла у Швейцарії у віці 95 років.

Брала активну участь у діяльності Гетьманського руху на еміграції, у 1975 після смерті своєї сестри Єлизавети Скоропадської-Кужім (особистого секретаря батька) Олена Павлівна перебрала на себе керівництво гетьманським рухом. Була співавторкою спогадів про останні дні гетьмана Павла Скоропадського «Спомини».

Олена Отт-Скоропадська з батьком

Скоропадська зафіксувала побут і діяльність членів сім’ї в еміграції, описала історію найвідоміших представників української та російської аристократії, споріднених з родом Скоропадських. Серед них – Кочубеї, Миклашевські, Милорадовичі, Тарновські, Олсуф’єви, Білосельські-Білозерські та інші.

З 1975 року очолювала Союз гетьманців-державників (СГД) - політичну монархічну організацію, правонаступницю Української спілки хліборобів-державників. Володіла українською мовою, також говорила німецькою, французькою, англійською. Підтримувала зв'язки з багатьма відомими українцями, серед них - істориком і державним діячем Дмитром Дорошенком, істориком і політиком В'ячеславом Липинським, істориком Іваном Мірчуком та інші.

Була двічі одружена. Першим її чоловіком був німець Герд Гіндер (помер 1945 року), а у 1948 році після смерті батька вийшла заміж вдруге за Людвіга Отта - швейцарського підприємця, директора найбільшого видавництва в Швейцарії Tagesanzaiger. У подружжя було двоє дітей - Олександра і Ірен, які нині живуть у Швейцарії.

Разом із Людвігом Оттом 1991 року вперше відвідала Україну, після цього побувала в Україні ще кілька разів. Авторка книги «Остання з роду Скоропадських», де у формі новел розповідається про життя родини Скоропадських періоду 1919-1945 рр. Друге доповнене видання вийшло 2013 року.

2016-07-05 11:28:58
   


  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар