Бібліотека газети "День" - Україна Incognita
Україна Incognita » Бібліотека газети "День"

Бібліотека газети "День"

Замовити книги Ви можете на сайті "Дня"

Заснована 2002-го, «Бібліотека газети «День» щороку представляє новинку, а то й дві. Цього разу — книжку «Сила м’якого знака, або Повернення Руської правди», до речі, дванадцяту за рахунком. Як зауважує головний редактор газети «День» Лариса Івшина, «Сила м’якого знака» — це «продовження історичного «серіалу» «Дня», який значно цікавіший за все те, що змушені були дивитися українці по «ящику». Просто тому, що він — про наше життя. І тому, що історія — це наука не про минуле...».

Ця книга — спроба «Дня», наших авторів, експертів і журналістів дослідити, як обкрадали українську історію, чого це коштувало українцям і чому ці спроби, попри все, провалилися.
«Екстракт +200» з’явився як необхідність продовження вдумливої розмови газети «День» зі своїм читачем про те, з яких історичних обставин вийшло українське суспільство і до яких наслідків призводить хронічне «прогулювання» уроків історії. Цю розмову «День» започаткував ще 2002 року, перенісши найцінніші статті з розділу газети «Історія і Я» на сторінки книги «Україна Incognita», яка дала початок масштабному проекту – Бібліотеці газети «День». Автори ідеї поставили перед собою задачу – підтримати живе і розумне в суспільстві. Зосередившись спочатку на вузлових питаннях давньої історії України, на відносинах українців з найближчими сусідами, згодом редакція зрозуміла, що назріла потреба осмислення новітньої історії – що відбулося з Україною та світом за останні десятиліття? Так з’явився збірник знакових статей «Дня» «Екстракт 150». І його логічне продовження – «Екстракт +200».
Книга «Екстракт 150» — знакові статті, які показують унікальний шлях, що разом зі своїми читачами пройшла газета «День». Це — лабораторія творчих підходів практичної журналістики і громадської діяльності. Це — досвід створення і «вирощування» громадянського суспільства у період повернення до європейського дому із пострадянського стану. Це — впровадження стандартів якісної преси... 150 текстів, вміщені у цій книзі, по суті, знищують алібі тих, хто стверджує, що він нічого не чув, не знав і не бачив. «Короткий курс» газети «День» — для тих, хто досі робив вигляд, що справа — лише у забаганках історії (а не в персональній зрілості громадян), можливість подивитися на попереднє десятиріччя іншими очима. Для тих, хто каже, що інакшої долі Україна мати не могла. А ми наполягали і наполягаємо, що могла. І цей «екстракт» — наш неспростовний аргумент.
Книга посіла одне з чільних місць у всеукраїнському рейтингу „Книжка року-2005” у номінації сучасна есеїстка, критика ”. Отримала нагороду за художнє оформлення, за виразну обкладинку. Релігія –– основна тематична спеціалізація Клари Гудзик. Разом з тим, вона добре обізнана в історії, філософії, мистецтві та літературі... Як зауважує Клара Пилипівна, журналістика – ремесло-мистецтво – потребує знань і навичок, які не засвоюються за один день. Різножанрові розділи книжки - глибокі, осмислені, історично-ретроспективні, часто – іронічні, а інколи й алегоричні зацікавлять тих, хто цінує життя у всіх його проявах.Джеймс Мейс –– американський науковець –– одна із тих постатей, масштаб яких впливає на історію. Він відкрив світові правду про український Голодомор 1932–1933 років, довівши, що ця трагедія була не випадковістю, а страшним злочином радянської влади, і заслуговує на визначення "геноцид". До речі, він – автор акції «Свічка у вікні», яка з року в рік в останню суботу листопада – день пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій –– все масштабніше проходить по всій Україні. Книжка «День і вічність Джеймса Мейса», що вийшла українською та англійською мовами, –– це, фактично, перша в Україні збірка праць дослідника, що раніше друкувалися на сторінках «Дня». (З 1997–го по 2004–й Джеймс працював у нашій газеті). Із його статей та колонок постає суцільна картина як минулого України, так і її сучасності, а часом автор навіть заглядає у майбутнє, досить точно передбачаючи події, що сталися вже після його передчасної смерті в травні 2004 року. Крім того, видання включає в себе спогади про нього написані друзями та співвітчизниками із обох його батьківщин: рідної - Америки –– та названої – України. Книжка має електронну україномовну версію.
«Війни і мир» – таку формулу взаємостосунків України і Польщі від давнини до сучасності пропонує ця книжка, що вийшла українською та польською мовами. Прогресивні українські та польські політологи, історики, філологи, філософи, письменники, деякі з яких, до речі, є авторами «Дня», зробили спробу оглянути й проаналізувати найважливіші події та явища, що відзеркалюють складну минувшину двох народів–сусідів, розібратися в уроках історії, важливих як для сьогодення, так і для перспективи, виділити в історичному потоці знакові постаті.
Україна і Росія... Країни, такі близькі одна одній (настільки, що й досі живе і «процвітає» дуже небезпечний міф про одну країну, один народ, одну спільну історію і, отже, логічно продовжуючи, спільну державу), проте водночас такі різні! Чи все ми знаємо про їхнє минуле «спільне» й не зовсім? Чи всі історичні міфи, стереотипи й просто забобони подолано у свідомості українців та росіян? А цей процес є вкрай необхідним і, віримо, неминучи! У цій книжці без упереджень(!) йдеться про українсько–російські відносини (політичні, військові, культурні) з часів Києво–Руської держави і до наших днів. «Дві Русі» відзначена почесним дипломом Всеукраїнським літературним конкурсом «Коронація слова» –– за популяризацію української історії. Користується стабільним попитом. Розкуповується буквально за день на вітчизняних книжкових ярмарках. Й не тільки. На щорічній Московській книжковій виставці щоразу викликає ажіотаж. «Пережила» вже п’ять перевидань!
Історія життя яскравих особистостей – як всесвітньо визнаних, так і маловідомих, – чиї імена уславили Україну й нерозривно пов’язані з нею. Історія життя українського народу протягом віків, у ті епохи, коли він підносився до висот історичної творчості, і тоді, коли страждав під ярмом тотального деспотизму. Історія духовних звершень українців – будівничих нетлінних соборів, живописців, композиторів, воїнів, поетів... Книгу об’єднує думка: ми всі – спадкоємці сотень поколінь людей, що жили на українській землі до нас. Історія не повинна бути Terra Incognita: це наша відповідальність перед нащадками, перед майбутнім. Книжка «Україна Incognita» відзначена почесним дипломом Всеукраїнським літературним конкурсом «Коронація слова» –– за популяризацію української історії. Її по праву можна назвати бестселером – «пережила» вже п’ять перевидань!

   
  • Останні коментарі

    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар