8 березня - Україна Incognita

8 березня

1714. Народився Карл Бах, німецький композитор, другий із п'яти синів Йоганна Себастьяна Баха.

Ілюстрація з сайту vkarp.com

Відомий також як Берлінський або Гамбурзький Бах. Один із засновників класицизму в музиці.

Бах - автор 210 фортепіанних п'єс, 52 концертів, численних сонатів та симфоній, також церковної музики.

1722.  За указом Петра I в Росії (в Петербурзі) почалися систематичні спостереження за погодою

1857. Текстильниці в Нью-Йорку пройшли маршем вулицями міста, протестуючи проти низьких зарплат і поганих умов праці (марш пустих каструль). Основні вимоги маршу - десятигодинний робочий день та однакова зарплата з чоловіками. Поліція розігнала цю демонстрацію.

Фото з сайту www.08march.ru

Ілюстрація з сайту www.chadologia.ru

1906. Народився Олександр Роу, радянський кінорежисер, постановник казок.

Фото з сайту img.beta.rian.ru

Поставив український фільм "Нові пригоди Кота у чоботях" (1958 р.).

Ілюстрація з сайту lib.ru

1908.  У Нью-Йорку 15 000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні та надання виборчого права.

Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США (28 лютого 1909) і Соціалістичного Інтернаціоналу (1910, Копенгаген, з ініціативи німецької революціонерки Клари Цеткін) день 8 березнябуло проголошено Міжнародним жіночим днем. 

Клара Цеткін

Фото з сайту www.chadologia.ru 

1952. Лікарі Пенсильванського госпіталю у Філадельфії вперше застосували апарат "штучне серце". Впродовж 80 хвилин він підтримував життя 41-річного Пітера Дьюрінга поки бригада з 9 лікарів, 5 медсестер і 2 техніків. 

1966. Відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року, Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем. 

Фото з сайту www.chadologia.ru

1968. У Тихому океані під час бойового патрулювання затонув радянський підводний човен К-129 (за однією з версій - через зіткнення з американським); загинули 98 підводників

1975. ООН, у зв'язку з Міжнародним роком жінок, почала проводити Міжнародний жіночий день.

1973. На референдумі в Північній Ірландії 59% тих, хто взяв участь у голосуванні (591820 осіб), висловилися за збереження цієї частини країни у складі Великої Британії.

Фото з сайту irishelectionliterature.files.wordpress.com

1977. Генеральна Асамблея ООН Резолюцією № A/RES/32/142 запропонувала державам в залежності від звичаїв та традицій країн оголосити будь-який день року Днем боротьби за права жінок та міжнародний мир.  

Заходи ООН, присвячені дню боротьби за права жінок, приурочуються до 8 березня.

1983. У виступі перед Національною асоціацією євангелістів США у Флориді, президент США Рональд Рейган назвав Радянський Союз «імперією зла».

Фото з сайту lochgarry.files.wordpress.com

Рейган охарактеризував Радянський Союз як тоталітарну державу і «втілення зла». Такі характеристики знайшли широку підтримку серед американських консерваторів (особливо «яструбів» з республіканської партії) і одночасно зіткнулися з жорсткою критикою пацифістів. Останні вважали, що жорстка риторика може спровокувати ядерну війну між двома наддержавами.

Термін у його першому варіанті використовувався недовго: після першої зустрічі з М. Горбачовим в 1986 році Р. Рейган публічно заявив про те, що більше не вважає Радянський Союз «імперією зла»

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар