7 травня - Україна Incognita

7 травня

973. Помер Оттон I, перший імператор Священної Римської Імперії.

Оттон I в «Хроніці саксів і Тюрінгів»

Священна Римська Імперія у Х ст.

Ілюстрації з сайту ru.wikipedia.org

1832. Утворено Грецьке королівство.

Ілюстрація з сайту litopys.net

У 1821 році в Греції розпочалося народне повстання за незалежність. Після кількох сухопутних і морських перемог греки звільнили майже всю свою територію. Але Туреччина закликала на допомогу єгипетські війська під командуванням Ібрагім-паші і завдала повсталим кілька поразок. У 1827 році на допомогу Греції прийшли Росія, Англія і Франція, які підписали лондонську конвенцію про посередництво і направили до берегів Балканського півострова свої кораблі. У Наваринській битві флот Ібрагім-паші був розгромлений. Пізніше греки здобули перемогу і на суші. У 1830-му році Туреччина визнала незалежність Греції, а через два роки на карті світу з'явилося нове королівство. Оттон Баварський став його першим правителем.

1861. Народився Рабіндранат Тагор, бенгальський та індійський письменник, поет, драматург, композитор, Нобелівський лауреат.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Літературний доробок Рабіндранат Тагора великою мірою відзначався через призму його поетичної творчості, проте, він також писав романи, есе, оповідання, історичні та подорожні нотатки, драми, і тисячі пісень. З прози Тагора, його короткі історіі, отримають найбільш високу оцінку. Йому вдалося поєднати в своїх творах особливості бенгальського світосприйняття та популяризувати рідну мову. Його роботи часто відрізнялися ритмічністю, оптимістичністю і ліричним характером. 

Тагор - автор гімнів Індії і Бангладеш.

1875. Підписано російсько-японський Петербурзький договір, за яким Курильські острови переходили від Російської імперії до складу Японії в обмін на острів Сахалін.

Курильські острови

Ілюстрація з сайту 1.bp.blogspot.com

1887. Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож велосипедом.

Американець проїхав 13 500 миль і витратив на подорож понад три роки

Ілюстрація з сайту en.wikipedia.org

Після свого кругосвітнього велопоходу він об'їздив ще півсвіту, в якості репортера і письменника, побував, у Росії, виїжджав до Східної Африки на пошуки слідів експедиції дослідника Генрі Стенлі.

1895. У Петербурзі електротехнік Олександр Попов продемонстрував винахід, який був прототипом радіо.

Фото з сайту upload.wikimedia.org

Ілюстрація з сайту img.tfd.com

Поширена думка, що Попов не був першим. Раніше сеанси радіопередачі здійснювали Генріх Герц та Гульєльмо Марконі.

1920. У Київ вступили українські війська на чолі з Симоном Петлюрою і польська армія.

Учасники Першого Зимового Походу

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Після укладення "Варшавського договору" й військової конвенції з Польщею, війська УНР під проводом С. Петлюри спільно з польською армією як союзником повели наступ проти більшовиків.

З цієї нагоди Петлюра і Пілсудський обмінялися телеграмами. Петлюра писав, що «пролита кров у боротьбі за свободу та незалежність наших держав міцно об’єднає два народи, надасть їм почесну роль у колі народів світу». Пілсудський відповів: «Відбувається боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога. Я переконаний, що порозуміння між Українською і Польською республіками принесе славу і добробут обом народам».

2011. Помер Уіллард Бойл, американський фізик канадського походження, лауреат Нобелівськоїпремії з фізики за 2009 рік.

Фото з сайту www.panoramaaudiovisual.com

Премію отримав за розробку ПЗЗ-матриці, які замість плівки використовуються у сучасних цифрових фотокамерах.

 

 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар