28 жовтня - Україна Incognita

28 жовтня

312. Біля Рима імператор Константин розбив війська деспота Максентіуса і став одноосібним правителем Західної Римської імперії.

Колосс Костянтина невідомого скульптора, Капітолійські музеї, Рим

Фото з сайта uk.wikipedia.org

1138. Помер Болеслав III Кривоустий, польський ккнязь у 1102-1138 рр. із династії П'ястів. 

Болеслав ІІІ Кривоустий, 8-й князь Польщі

Ілюстрація з сайта ru.wikipedia.org

За Болеслава ІІІ було тимчасово відновлено політичну єдність Польщі. Був одружений зі Збиславою Київською, дочкою Святополка Ізяславича.

1538. У Санто-Домінго (Домініканська Республіка) папською буллою засновано університет - реорганізовано семінарію монахів-домініканців. Університет святого Томи Аквінського – найстаріший у Новому Світі.

Фасад головного входу Папського університету свФоми Аквінського

Фото з сайта ru.wikipedia.org

1704. Помер Джон Локк, англійський педагог і філософ, один з основних представників англійського емпіризму та Просвітництва.

Джон Локк

Ілюстрація з сайта hrono.ru

1776. Війна за незалежність США: у бою на Білих Рівнинах (штат Нью-Йорк) англійські війська перемогли американців на чолі із Джорджем Вашингтоном.

Джордж Вашингтон

Ілюстрація з сайта ru.wikipedia.org

1886. За присутності президента США Гровера Клівленда відбулося офіційне відкриття статуї Свободи в Нью-Йорку.

Відкриття статуї Свободи

Ілюстрація з сайта ru.wikipedia.org

1914. Убивця ерцгерцога Франца Фердинанда, боснійський студент Гаврило Принцип засуджений судом у Сараєво до 20 років ув'язнення - максимального терміну, передбаченого законом для осіб, молодших 20-річного віку.

Арешт Гаврили Принципа

Фото з сайта ru.wikipedia.org

1918. Мітинг у центрі Праги: Національний комітет, до якого увійшли представники всіх чеських політичних партій, в умовах розпаду Австро-Угорської імперії оголосив про створення незалежної Чехословацької держави.

1922. Організований похід на Рим членів фашистської партії. 

Муссоліні серед сквадрів під час Маршу на Рим

Фото з сайта ru.wikipedia.org

Як підсумок загрозливої акції ватажок фашистів Беніто Муссоліні зажадав призначити його главою уряду, погрожуючи в разі відмови застосувати силу для повалення існуючої влади. Через кілька днів король поступиться вимогам фашистів.

1942. Помер Федір Ернст, український історик, мистецтвознавець та музеєзнавець. 

Освіту здобув на історико-філологічному факультеті Київського університету. Найбільший вплив на формування майбутнього вченого мав професор Г. Павлуцький, який спрямував науковий інтерес Ернста на дослідження історії української архітектури та мистецтва. Фундаментальні праці «Київські архітектори XVIII ст.» (1918), «Українське мистецтво XVII—XVIII ст.» (1919) зробили ім`я Ернста широко відомим, і стали класичними в українському мистецтвознавстві. Від 1922 року Ернст працював у Всеукраїнському історичному музеї, згодом очолює його мистецький відділ. У 1920-х роках бере участь у численних експедиціях для пошуків, дослідження і збереження пам`яток української архітектури і мистецтва, проводить археологічні розкопки, організовує виставки, формує музейні експозиції. Плідним був цей період праці і для наукової діяльності вченого. На початку 1930-х років в Україні почалися чистки кадрів Наркомату освіти, що вилились у тотальний погром всього культурного життя в республіці. Всі головні музеї України були оголошені «осередком розташування націоналістичних сил.» 1933 року Ернста було звільнено з музею, заарештовано, а наступного року — засуджено та заслано. Під час нетривалого звільнення учений працював у музеях Алма-Ати та Уфи. 16 липня 1941 року Ернста знову заарештовано. 28 жовтня 1942 року його страчено. Посмертно реабілітовано.

1962. Микита Хрущов оголосив про демонтаж радянських ракет на Кубі. Карибська криза, що поставила світ на межу ядерної війни, була благополучно подолана.

Микита Хрущов

Фото з сайта uk.wikipedia.org

1971. Велика Британія стала шостою космічною державою, запустивши свій перший штучний супутник Землі «Просперо» з космодрому в Австралії.

Макет супутника "Просперо Х-3"

Фото з сайта ru.wikipedia.org

1989. Верховна Рада УРСР ухвалила закон про державний статус української мови (закон "Про мови в Українській РСР").

2009. Ангела Меркель призначена федеральним канцлером ФРН на другий термін.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель

Фото з сайта polblog.ru

Також вона стала першим німецьким політиком, що вдруге став главою уряду від різних коаліцій (раніше - ХДС/ХСС + соціал-демократи, із жовтня 2009 р. - ХДС/ХСС + Партія вільних демократів).

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар