28 квітня - Україна Incognita

28 квітня

1220. Розпочато будівництво кафедрального собору в Солсбері (графство Уілтшир) - одного з найдавніших готичних соборів Англії.

Фото з сайту ru.wikipedia.org

Собор остаточно добудований на початку XIV століття. 123-метровий шпиль собору в Солсбері - найвищий в Англії. У храмі зберігається один із чотирьох вцілілих примірників «Великої хартії вольностей».

1442. Народився Едуард IV, представник Йоркській лінії Плантагенетів, захопив престол в ході Війни Червоної і Білої троянд.

Ілюстрація з сайту ru.wikipedia.org

Зі сходженням на престол майже повністю узурпував повноваження обох палат Парламенту. Це пояснювалося тим, що, будучи легітимною, династія Йорків не потребувала, на відміну від Ланкастерів, для утвердження своєї влади заручатись підтримкою Парламенту. При Едуарді IV поширення набула практика стягування довільних податків у формі «беневоленцій» та примусових позик.

1512. У битві під Вишнівцем (Лопушним) об'єднане польсько-литовське військо великого гетьмана литовського Костянтина Острозького розгромило загони кримських татар.

Битва під Лопушним (князь Острозький - біля прапора) (дереворит XVI століття)

Ілюстрація з сайту uk.wikipedia.org

Костянтин Острозький

Ілюстрація з сайту uk.wikipedia.org

27 квітня під Вишневцем польські загони зустрілися з литовським посполитим рушенням з Волині під проводом гетьмана Костянтина Острозького. Польсько-литовські сили налічували 6000 чоловік. Було вирішено негайно вирушити нічним маршем, щоб перехопити татар перед тим, як вони розділяться між Кучманським і Чорним шляхами. Розвідники вияснили, що татари розбили табір на нічліг під селом Лопушним. На світанку 28 квітня 1512 року, коли татари вже згорнули табір і розпочали подальший відступ, польсько-литовське військо підійшло до місця битви. Війська звільнили велике число ясиру, але татари зі значними втратами втекли до Криму.

1879. Установчими зборами в Тирново схвалена конституція Болгарії.

1910. У ніч з 27 на 28 квітня Клод Грехем-Уайт здійснив перший у Великобританії зареєстрований нічний політ на аероплані.

Фото з сайту territa.ru

Намагаючись обійти Луї Полана, який також брав участь в гонці маршрутом Лондон-Манчестер із призовим фондом в 10000 фунтів стерлінгів, Грехем-Уайт і встановив рекорд.

1916. Народився Ферруччіо Ламборджині, італійський автопромисловець, який створив всесвітньо відому автомобільну компанію

1919. Паризька мирна конференція прийняла Статут Ліги Націй.

Ліга Націй - перша міжнародна міждержавна організація, створена з метою розвитку співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами на Паризькій мирній конференції в 1919-20.

1923. У Лондоні відкритий стадіон «Вемблі».

1945. Італійські партизани на півночі Італії розстріляли Беніто Муссоліні .

Фото з сайту genadiafanassjev.blogspot.com

1952. Підписанням мирного договору з Японією завершилася повоєнна окупація країни. СРСР не брав участі в підписанні договору.

1969. Шарль де Голль пішов у відставку з посади президента Франції.

Фото з сайту www.vokrugsveta.ru

Де Голль запропонував реорганізувати Сенат - верхню палату парламенту - в економічний і соціальний орган, який представляв би інтереси підприємців і профспілок. У лютому 1969 року генерал виніс цю реформу на референдум, заздалегідь оголосивши, що в разі програшу піде з поста. Напередодні референдуму де Голль з усіма документами перебазувався з Парижа в Коломбе, де чекав результати голосування. Після півночі 28 квітня президент по телефону передав Кув де Мюрвілю документ, де зазначалось: «Я припиняю виконання обов'язків президента Республіки. Це рішення вступає в силу сьогодні опівдні»..

Після відставки де Голль з дружиною вирушив до Ірландії, потім відпочивав в Іспанії, працював в Коломбе над «Мемуарами надії», де згодом і помер.
 
1996. Американець Тед Мартін встановив світовий рекорд, закинувши підряд 5221 штрафний баскетбольний кидок.

 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар