27 вересня - Україна Incognita

27 вересня

1781. У складі Росії утворене Київське, Чернігівське, Новгород-Сіверське намісництва.

 

1821. Проголошена незалежність Мексики.

Державний прапор Мексиканських Сполучених Штатів

Ілюстрація з сайта uk.wikipedia.org

1825. В Англії пущений в експлуатацію перший у світі паровоз. 

Перший у світі паровоз

Ілюстрація з сайта uk.wikipedia.org

27 вересня 1825 відкривається перша в світі громадська залізниця Стоктон-Дарлінгтон. Рух по ній відкрив паровоз «Locomotion», провізший перший поїзд. Назва паровоза досить скоро стає загальною, згодом всі рейкові рухомі тягові засоби починають називати на манер паровоза - локомотивами. Сполучені Штати почали розробку паровозів у 1829 році. Першим локомотивом був Tom Thumb Залізниць Балтімору і Огайо. Першою вдалою паровозною залізницею в США була Південно-Каролінська залізниця, яка запустила перший поїзд 25 грудня 1830 із паровозом Best Friend of Charleston. Багато ранніх локомотивів для американських залізниць імпортувалися з Англії, включаючи Stourbridge Lion і John Bull, але швидко розвинулося власне виробництво, яке у 1830-их роках випускало такі локомотиви, як DeWitt Clinton.

1895. Шведський хімік, інженер і підприємець Альфред Нобель підписав розпорядження про створення після його смерті фонду, котрий буде розпоряджатися його спадщиною і виділяти частину прибутків на премії людям, які зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури і загального миру.

 

Альфред Бернард Нобель

Фото з сайта uk.wikipedia.org

1917. Помер Едґар Деґа, французький живописець, графік і скульптор, представник імпресіонізму.

Едґар Деґа. Автопортрет

Ілюстрація з сайта uk.wikipedia.org

Танцювальний клас

Репетиція

Бавовняна факторія в Сполучених Штатах

В ранній період своєї творчості Деґа писав картини на історичні теми, реалістичні портрети, які позначено виразністю і тонкістю малюнка. З 1873 року приєднався до імпресіонізму і став одним із найхарактерніших із його представників. Деґа зображав буденні сцени з паризького життя. Багато картин Деґа присвятив балету, кінним перегонам. Твори Деґа відзначаються гостро виразним малюнком, майстерною композицією, вишукано витриманим колоритом.

1920. Наказ Головної команди військ УНР про організацію повстання на Правобережній Україні.

1920. Засідання РНМ УНР, на якому ухвалені законопроект про утворення надзвичайної дипломатичної місії у Франції; Рада Міністрів визнала можливим укласти з генералом П. Врангелем військову конвенцію з політичними гарантіями, тобто за умови визнання урядом генерала П. Врангеля самостійності УНР і її уряду; ухвалені законопроекти про скасування посад губерніальних і повітових комісарів; про мобілізацію в звільнених від ворога місцевостях УНР для поповнення кадрів народної міліції.

Генерал Петро Миколайович Врангель, на прізвисько Чорний Барон

Ілюстрація з сайта uk.wikipedia.org 

1940. Укладено Троїстий пакт між Німеччиною, Італією і Японією. 

Представники делегацій Німеччини, Італії та Японії під час укладання Троїстого пакту (Берлін, 1940)

Фото з сайта uk.wikipedia.org

Пакт передбачав, що упродовж наступних 10 років країни-учасниці будуть надавати одна одній підтримку та співпрацювати у досягненні геополітичних цілей, головною з яких було визначено встановлення нового світового порядку.

Відповідно до Троїстого пакту країни-учасниці зобов'язувалися надавати одна одній політичну, економічну і військову допомогу та визначили власні сфери впливу в світі. Німеччина та Італія утверджували своє панування в Європі, а Японія — у Східній Азії. Договір визначив розвиток німецько-японського співробітництва у військово-політичній сфері, започаткованого Антикомінтернівським пактом 1936 року, та дозволив Німеччині вирівняти відносин з Японією, які певною мірою погіршилися внаслідок укладання у 1939 році Пакту Молотова — Ріббентропа.

1942. Японія підтвердила, що не має наміру воювати проти СРСР.

1976У Хельсінкі завершилася Всесвітня конференція за припинення гонки озброєнь, за роззброєння і розрядку. 

Зал засідань Генеральної асамблеї ООН

Фото з сайта uk.wikipedia.org

Її учасники прийняли три підсумкових документи: декларацію із закликом об’єднати всі зусилля проти гонки озброєнь, заяву про практичну реалізацію домовленостей наради в Хельсінкі, послання Генеральній Асамблеї ООН про скликання всесвітньої конференції по роззброєнню під егідою ООН.

1977. Запущено Чорнобильську АЕС.

Чорнобильска атомна електростанція

Фото з сайта uk.wikipedia.org

2001. Уряд Норвегії заснував Абелівську премію за математичні дослідження.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар