24 квітня - Україна Incognita

24 квітня

1184 до н.е. Греки проникли в Трою.

Відповідно до датування давньогрецьких вчених Ератосфена і Аполлодора Афінського у цей день греки вдерлися у Трою за допомогою Троянського коня.

Кадр із фільму "Троя"

Фото з сайту www.molomo.ru

Вночі греки, які сховалися всередині коня, вийшли з нього, перебили варту, відкрили міські ворота, впустили інших воїнів і таким чином оволоділи Троєю.

Війна між троянцями і данайцями почалася тому, що троянський царевич Паріс вкрав красуню гречанку Єлену з міста Спарта. Її чоловік, цар Спарти Менелай зі своїм братом Агамемноном зібрав військо греків і пішов на Трою.

1646. Укладено Ужгородську унію.

Акт церковного об'єднання 63 закарпатських священиків Мукачевської православної єпархії з Римом. Унія мала такі умови: збереження східного обряду, право вибору єпископа і користування привілеями римо-католицького кліру. У 1721 році вона охопила всіх закарпатських українців. Мукачевська греко-католицька єпархія існує і сьогодні, як автономна.

1793. Катерина II видала указ про створення на Правобережній Україні православної єпархії.

1833. У США запатентовано газовану воду.

Джозеф Прістлі

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Першовідкривачем газованої води вважають Джозефа Прістлі, хоч її було запатентовано через 66 років після його смерті. Сам же винахідник відкрив одну із властивостей діоксиду вуглецю, за допомогою якого і з’явилась можливість створити газовану воду.

1884. Грінвіч затверджений як місце проходження нульового меридіану.

Фото з сайту ru.wikipedia.org

1916. Розпочалось “Великоднє повстання” ірландців проти англійського колоніального панування.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

“Великоднє повстання” тривало з 24 квітня по 30 квітня. Ірландія хотіла відділитись від Британії, однак повстанці капітулювали, а їхнього лідера стратили. 

Фото з сайту savepic.su

1926. Підписано радянсько-німецький Договір про дружбу та нейтралітет.

Головним його положенням було підтвердження Рапалльского договору, укладеного раніше. У випадку, якщо одна з договірних сторін, "незважаючи на миролюбний образ дій", піддалася б нападу одній або групи держав, інша договірна сторона переймала на себе зобов'язання "дотримувати нейтралітет в продовженні усього конфлікту". Особливою статтею обумовлювалася відмова сторін від участі в будь-яких коаліціях, що мають на меті піддати економічному або фінансовому бойкоту одну із них.

У прикладених нотах Німеччина узяла на себе зобов'язання "з усією енергією протидіяти" в Лізі націй прагненням, які "були б односторонньо спрямовані" проти СРСР.

1955. Завершилася Бандунгська конференція.

Рішення про скликання конференції було прийнято на нараді прем'єр-міністрів Індії, Бірми, Індонезії, Пакистану і Цейлону в Коломбо (Цейлон) у квітні 1954. Окрім ініціаторів, у ній взяли участь: Афганістан, Камбоджа, КНР, Єгипет, Ефіопія, Золотий Берег, Іран, Ірак, Японія, Йорданія, Лаос, Ліван, Ліберія, Лівія Непал, Філіппіни, Саудівська Аравія, Судан, Сирія, Таїланд, Туреччина, Демократична Республіка В'єтнам, Південний В'єтнам, Йемен. 

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

29 «неприєднаних» держав засудили колоніалізм, расизм і холодну війну між США і СРСР.

2004. Віталій Кличко в бою з Корі Сандерсом завоював титул чемпіона світу з боксу в суперважкій вазі за версією WBC.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар