23 квітня - Україна Incognita

23 квітня

23 квітня - Всесвітній день книжки і авторського права.

215 до н. е. У Римі відкрили храм Венери, який невдовзі став місцем поклоніння куртизанок.

Сучасний вигляд

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

1348. Англійський король Едуард III заснував орден Підв'язки.

Медальйон

Фото з сайту upload.wikimedia.org

Це вищий лицарський орден Великобританії. Найстаріший орден у світі. Усього за статутом лицарів ордену Підв'язки не може бути більше 25, включаючи монарха. 

1564. Народився Вільям Шекспір (помер цього ж дня 1616 року), англійський поет епохи Відродження.

Ілюстрація з сайту tsikave.ostriv.in.ua

Його драматургічна і поетична спадщина, згідно "шекспірівського канону" (першого повного видання творів Шекспіра, здійсненого у 1623р.) складається з 37 драм, 154 сонетів та двох поем - "Венера і Адоні" і "Знеславлена Лукреція". 

Шекспір найбільш відомий завдяки своїм творам: "Гамлет", "Комедія помилок", "Приборкання непокорної", "Сон літньої ночі", "Багато галасу даремно", "Дванадцята ніч", "Ромео і Джульєтта" та ін.

1616. Помер Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Найбільш відомий завдяки своєму роману «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський». 

Один із біографів Сервантеса, Шаль, характеризував його так: «поетові, вітряному і мрійливому, бракувало життєвого вміння, і йому не принесли користі ні військові кампанії, ні свої твори. Він був душею безкорисливою, нездатною добувати собі славу або розраховувати на успіх, по черзі зачарованою або обуреною, нездоланно віддавався всім своїм поривам... Його бачили наївно закоханим у все прекрасне, великодушне і благородне, таким, який легко піддавався мріям або любовним маренням, активним на полі битви, або зануреним у глибокі роздуми, безтурботно веселим... з аналізу його життя він виходить з честю, повним великодушної і благородної діяльності, дивним і наївним пророком, героїчним у своїх лихах і добрим у своїй геніальності».

1775. Народився Вільям Тернер, англійський художник, аквареліст та графік напрямку Романтизм.

Автопортрет

Палац дожів

Корабель «Сміливий» тягнуть на звалище

Північна галерея

Ілюстрація з сайту uk.wikipedia.org

Згідно із заповітом художника усі його роботи перейшли у власність держави. Тому творів Тернера надзвичайно мало в музеях за межами Британії.

1851. Вийшла в обіг перша поштова марка Канади. Її автором був творець залізничної мережі країни і автор ідеї введення годинних поясів - інженер Сендфорд Флемінг.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

1858. Народився Макс Планк, німецький фізик, лауреат Нобелівської премі 1918 року.

Ілюстрація з сайту www.npblog.com.ua

Найбільшим досягненням Планка вважається теорія випромінювання абсолютно чорного тіла, що стала відправною точкою для побудови квантової механіки.

1975. У Києві відкрито Музей книги та друкарства України.

У музеї зібрані близько 56 тисяч експонатів, що висвітлюють історію української книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів: копії (факсиміле) рукописних книг XI-XV ст., копії перших друкованих кириличних книг, оригінали стародруків XVI-XVIII ст., раритети друкованої україніки XIX-XX ст., дерев'яні й мідні кліше граверів XVII-XVIII ст., окремі друкарські верстати XVIII-XIX ст., оригінали книжкової графіки XX ст. тощо. 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар