20 травня - Україна Incognita

20 травня

Сьогодні - День пам'яті жертв політичних репресій

1498. Васко да Гама першим з європейців прибув в Індію, обігнувши Африку.

Васко Да Гама прибуває в Калікут

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

1506. Помер Христофор Колумб.

Ілюстрація з сайту historyblog.ru

Подорожі Колумба до Нового Світу

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Значення відкриттів Колумба для Іспанії було визнано лише в середині XVI століття, після завоювання Мексики, Перу та держав на півночі Анд, коли до Європи пішли судна із сріблом і золотом.

1648. Помер Владислав IV Ваза, польський король і великий князь Литовський.

Марчелло Бакьяреллі.
Портрет Владислава IV Вази

Ілюстрація з сайту www.vokrugsveta.ru

Владислав - син Сигізмунда III Вази, брат Яна II Казимира. У 1610-му обраний на московський престол, тимчасово захопивши Москву. Потребуючи військової допомоги козаків, пішов на поступки в церковному питанні, узаконив православну київську митрополію, вживав заходи для створення військового флоту.

1784. Підписано Версальський мир, що завершував війну між Францією, Англією та Голландією.

«Паризький мир» - груповий портрет роботи Бенджаміна Уеста (1738-1820). На портреті, серед інших, зображені Бенджамін Франклін і Джон Адамс. Члени британської делегації відмовилися позувати Уесту, і портрет залишився незакінченим.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Паризький мир - система договорів, які завершили американську війну за незалежність. Договори підписували упродовж двох років і головними учасниками були Великобританія з одного боку і США, Франція, Іспанія і Нідерланди - з іншого.

За договором 1784 року між США і Великобританією, остання визнавала незалежність північноамериканських колоній і залишала за ними обширні території, що тягнулися на заході до річки Міссісіпі. 

За іншими договорами Британія поступалася Франції правами на Сенегал і Тобаго, Іспанії - права на острів Менорку і прибережну частину Флориди. Голландці поступалися англійцям Негапатам в Індії і відкривали Молуккську протоку для їхніх судів.

1799. Народився Оноре де Бальзак, французький письменник.

Ілюстрація з сайту biographera.net

Найбільший твір Бальзака - серія романів і повістей «Людська комедія». Творчість Бальзака користувалася великою популярністю в Європі і ще за життя сприяла його репутації, як одного з найбільших прозаїків XIX століття. Твори Бальзака вплинули на прозу Діккенса, Достоєвського, Золя, Фолкнера та інших.

1844. Народився Микола Мурашко, живописець, дядько Олександра Мурашка.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

У 1875 заснував приватну художню школу, яка увійшла в історію українського малярства під назвою Київської малювальної школи (1875-1901). Мурашко здобув визнання як майстер пейзажу ("Осінь", "Дніпро", "Над Дніпром", "Крим")... 

1927. Розпочався перший безпосадковий трансатлантичний переліт, здійснений американським льотчиком Чарльзом Ліндбергом.

Фото з сайту www.bolshoyvopros.ru

У 1919 році нью-йоркський власник готелю Реймонд Ортейг запропонував 25 000 доларів призового фонду першим льотчиком, який зробить безпосадковий політ з Нью-Йорка в Париж. Намагаючись його виграти, загинули та були поранені кілька пілотів. 

1961. Постановою Ради Міністрів УРСР встановлено Республіканську премію ім. Т.Г. Шевченка (нині - Національна премія України імені Тараса Шевченка)

1990. У СРСР прийнято закон про порядок в'їзду та виїзду радянських громадян за кордон. Він зняв обмеження з громадян держави, які стосувались поїздок за кордон.

 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар