20 червня - Україна Incognita

20 червня

1566. Народився Сигізмунд III Ваза, король Польщі, король Швеції, організатор інтервенцій у Московію.

Портрет із сайту  litopys.net

Усе життя король провів у війнах. Сигізмунд ІІІ Ваза зайняв польський престол у 1587 році. Він вважав це лише сходинкою до шведського трону. Через 5 років він отримав престол у Швеції, але повернувся до Польщі. У цей час його дядько-регент узурпував владу, що призвело до війни. Сигізмунд ІІІ таємно підтримував Лжедмитра, а з часом перейшов і до військових дій.

1782. Затверджено Велику державну печатку США.

 

Малюнок печатки, яка стала гербом США, виконаний за проектом Дж. Прествича і В. Бартона. Особливістю Великої печатки США є наявність двох неоднакових сторін, в той час, як зазвичайні печатки мають лише одну сторону. На лицьовій стороні печатки зображено білоголового орлана, що є національним символом США. В одній лапі він тримає 13 стріл, в іншій - оливкову гілку, що символізують те, що Сполучені Штати Америки «хочуть миру, але завжди готові до війни».

1819. Народився Жак Оффенбах, французький композитор, засновник класичної оперети.

Фото з сайту  klassicheskaya-muzyka.ru

У 1855 році Оффенбах відкрив маленький театр, під назвою «Буф-Парізьєн» і поставив там низку невеликих оперет. Завдяки музиці, вмілому вибору акторів і лібретистів багато постановок мають великий успіх. Весь Париж наспівує мелодії Оффенбаха. Вільям Теккерей, що відвідав Париж в цьому році, сказав: «Якщо в сьогоднішньому французькому театрі що-небудь має майбутнє, то це Оффенбах».

1837. Королевою Великобританії стала Вікторія I.

Фото з сайту  womensworld.com.ua

Королевою Вікторія І стала 20 червня, а коронація відбулася у Вестмінстерському абацтві 28 червня 1837 року. Королева Вікторія - одна із найбільш знакових особистостей англійської історії. Від її імені пішли терміни «вікторіанство» та «вікторіанська епоха». За правління Вікторії утворилася міська інфраструктура – вулиці Лондона почали освічувати ліхтарями, з’явилися тротуари, каналізація та метро.

1840. Семюел Морзе отримав патент на телеграф.

Фото з сайту  qrz.ru

За відсутності глибоких знань з електротехніки та обладнаної майстерні, Морзе користувався підручними та саморобними матеріалами, консультувався з досвідченими людьми, зокрема, з корифеєм американської електротехніки Джозефом Генрі. Навесні 1843 року Конгрес прийняв білль про надання Семюелю Морзе субсидії на спорудження 65-кілометрової телеграфної лінії Вашингтон - Балтімор. Цьому рішенню сприяв розвиток інфраструктури між північними промисловими і південними сільськогосподарськими штатами.

1867. Президент США Ендрю Джонсон оголосив про купівлю Аляски.

Чек, яким оплачена купівля Аляски

Картинка з сайту  wikimedia.org

28 грудня 1866 року на засіданні в парадному залі міністерства закордонних справ Росії було ухвалено продати російські володіння у Північній Америці. О 4-ій годині ранку 30 березня 1867 року був підписаний договір про продаж Росією Аляски Сполученим Штатам Америки за 7 200 000 доларів (11 мільйонів царських рублів).

1895. Відкрито Кільський канал, що сполучає Балтійське і Північне моря.

Мапа з сайту  wikimedia.org

Кільський канал з’єднує Балтійське і Північне моря, проходить від Кильской бухти у місті Кіль (приміський район Хольтенау) до гирла річки Ельба у місті Брюнсбюттель. Протяжність – близько 98 км, ширина – понад 100 м, глибина – 11 м. Канал закінчується парою шлюзів з кожного боку, один із шлюзів призначений для маломірного флоту.

1922. У Празі почався ІІ Українській студентський з'їзд, який заснував Центральний союз українського студентства.

Фото з сайту  tsdazu.gov.ua

Упродовж 1922-1923 років, ЦЕСУС об’єднував майже 5 тисяч студентів і 18 організацій. Союз мав власне видавництво, тож студенти видавали газети «Студентський Вісник» у Львові та Празі, «Студентський Шлях», «Вісник ЦЕСУС», «Звено» та «Вісті ЦЕСУС».

1954. Футбольна збірна Німеччини виграла у Швейцарії 8:3 (повторення рекорду результативності в одному матчі чемпіонату світу).

1990. Парламент Німеччини ухвалив рішення про перенесення столиці з Бонна до Берліна.

1993. Футболісти клубу «Динамо» Київ виграли матч національної першості і вперше стали чемпіонами України.

Картинка з сайту  gorod-kiev.com.ua

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар