18 червня - Україна Incognita

18 червня

1429. Французькі війська Жанни д’Арк розбили англійську армію у битві при Пате.

Картинка з сайту  wikimedia.org

Битва стала одним із ключових моментів в історії Столітньої війни. Після перемоги французів, англійці здавали противнику міста майже без бою. У результаті війни Англія припинила панування у Франції.

1637. Донські козаки разом із запорожцями почали облогу фортеці Азов.

Репродукція з сайту  about-ukraine.com

Козакам вдалося взяти фортецю Азов після 9-тижневої облоги. Козаки визволили близько 2 тис. українських полонених. Ця перемога стала початком так званого «Азовського сидіння» - п’ятирічного козацького панування в Азові упродовж 1637-1642 років.

1668. Помер гетьман Іван Брюховецький.

Вчинки Івана Брюховецького обурювали українців. Підписані ним «Московські статті» означали повне керівництво України Московським царством. Брюховецький загинув від рук козаків. Вони відмовилися воювати проти Петра Дорошенка, який на той час був гетьманом Правобережної України, і привезли Брюховецького до села Будищі поблизу Опішні. Петро Дорошенко наказав прив’язати Брюховецького до гармати.

1681. Народився Феофан Прокопович, ректор Києво-Могилянської академії.

Портрет із сайту  wikimedia.org

Український богослов, письменник, поет, математик, філософ, ректор Київської академії у 1710-1716 роках.

1709. Зруйновано Чортомлицьку Січ.

Картинка з сайту cossackland.org.ua

1815. Війська Наполеона Бонапарта програли битву під Ватерлоо.

 

Поразка Франції під Ватерлоо означала завершення військової та політичної діяльності Наполеона Бонапарта та всього періоду Наполеонівських воєн.

1881. Відновлено «Союз трьох імператорів».

Згідно із цим договором імператори Німеччини, Австрії та Росії зобов’язувалися не надавати військову підтримку країнам, які нападуть на будь-яку державу-члена Союзу.

1917. Розпочав роботу 2-й Всеукраїнський Військовий з’їзд, на якому головою Українського генерального військового комітету обрано Симона Петлюру.

Фото з сайту  archives.gov.ua

1918. У Києві розпочався благодійний показ фільмів українського виробництва.

Зібрані кошти планувалося витратити на спорудження пам’ятника студентам та школярам, які загинули під Крутами та Бахмачем.

1939. На могилі Тараса Шевченка у Каневі відкрито меморіальний комплекс – музей та пам’ятник поету.

 

1942. Народився Джеймс Пол МакКартні, британський рок-музикант.

Фото з сайту  korrespondent.net

Пол МакКартні написав близько 30 пісень, які стали хітами. Музикант занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найуспішніший композитор ХХ століття.

1949. Народилися Лех та Ярослав Качинські, польські політики.

Лех Качинський був президентом Польщі з 23 грудня 2005 року до 10 квітня 2010 року, коли літак із ним та іншими представниками польської влади на борту впав недалеко від Смоленська (Росія). Делегація летіла до Катині, щоб приєднатися до заходів з вшанування 70-й річниці катинського злочину.

Лех Качинський - Президент Польщі

Фото з сайту  tsn.ua

Лех Качинський, під час праці на президентській посаді, вважав своїми головними завданнями економічну і соціальну стабільність, зміцнення християнських та сімейних цінностей, боротьбу з корупцією. 

Ярослав Качинський був Прем’єр-міністром Польщі із 14 липня 2006 року по 16 листопада 2007 року. 

1991. Верховна Рада УРСР прийняла постанову про включення до переліку державних свят Дня незалежності України (24 серпня). 

1996. У Києві відбулася презентація мережі закладів харчування «McDonald’s».

2000. Міська рада Львова оголосила мораторій на трансляцію російськомовних пісень у закладах громадського харчування й торгівлі.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар