13 вересня - Україна Incognita

13 вересня

1592. У замку Монтень біля Бордо помер французький письменник, філософ і етик Мішель де Монтень, один із найвідоміших мислителів французького Відродження. 

Мішель де Монтень

Ілюстрація з сайта ru.wikipedia.org

Славу Монтеню принесли написані ним "Спроби" (1580-88 рр.), котрі дали назву цілому напрямку європейської літератури - есеїстиці (essai по французьки - спроби).

1788. Нью-Йорк проголошений столицею США.

Вид на Манхеттен з Емпайр Стейт Білдінг

Фото з сайта ru.wikipedia.org

1848. У Львівському університеті створена кафедра української мови. Завідувачем став член «Руської трійці» Яків Головацький.

Яків Федорович Головацький

Фото з сайта uk.wikipedia.org

1919. Ректор Кам’янець–Подільського українського державного університету проф. І.Огієнко звернувся до громадян із закликом про збір матеріалів, що стосуються Української революції за останні два роки: книжки, листівки, прокламації, накази, резолюції, газети.

Іван Іванович Огієнко (церковне ім'я - Іларіон)

Фото з сайта www.day.kiev.ua

1919. Біля Києва відбулись переговори між делегацією українського війська на чолі з М.Омеляновичем–Павленком та представництвом Добровольчої армії на чолі з генералом П. Нєпєніним про встановлення демаркаційної лінії між арміями. Закінчилися переговори безрезультатно.

Михайло Володимирович Омелянович-Павленко

Ілюстрація з сайта uchan.org.ua

1959. Під час посадки радянська космічна станція «Луна-2» упала на поверхню Місяця і стала першим зробленим людиною об'єктом, котрий досягнув поверхні супутника.

Космічна станція "Луна-2"

Фото з сайта lunadva.wordpress.com

1968. Албанія вийшла з Організації Варшавського договору.

Остання зустріч керівників військових структур Варшавського договору, 1991 рік

Фото з сайта www.svobodanews.ru

1990. На сесії Кримської обласної ради народних депутатів ситуацію в Криму визнано надзвичайною. Вона викликана масовим неорганізованим приїздом кримських татар на постійне проживання. Тільки за останнє півріччя прибуло 20 тисяч осіб.

1993. Після десятиліть кривавого протистояння, у Вашингтоні прем'єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін і голова виконкому Організації Визволення Палестини Ясер Арафат підписали Декларацію про принципи палестинської автономії, яка мала покласти край арабо-єврейському протистоянню у боротьбі за землі між рікою Іордан і Середземним морем, котрі обидва народи вважають своєю батьківщиною. 

Легенда ізраїльської політики, лауреат Нобелівської премії миру Шимон Перес

Фото з сайта samsonblinded.org

Декларація передбачала виведення ізраїльських військ із сектору Газа і міста Ієрихон на західному березі ріки Іордан і створення палестинської адміністрації, до якої переходить управління більшою частиною території Західного Берега. Незважаючи на протидію екстремістів з обох боків, у травні 1994 року Ізраїль вивів свої війська, і в липні Арафат в Ієрихоні сформував Палестинський уряд. У жовтні 1994 року Ясер Арафат, Іцхак Рабін і міністр закордонних справ Ізраїлю Шимон Перес за зусилля, докладені для мирного врегулювання палестинської проблеми, отримали Нобелівську премію миру.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар