12 червня - Україна Incognita

12 червня

1665. Північноамериканське місто Новий Амстердам перейменовано на Нью-Йорк.

Фото з сайту  nyc.com.ua

У Нью-Йорку мешкає понад 8 млн. людей. Це один із найбільших мегаполісів світу. Нью-Йорк розташований на березі Атлантичного океану в південно-східній частину одноіменного штату. Адміністративно поділений на 5 районів – Манхетен, Бронкс, Бруклін, Квінтс та Статен-Айленд.

1884. Народився Амедео Модільяні, італійський художник і скульптор.

Фото з сайту  cosa-nostra13.narod.ru

За життя італійський живописець, скульптор та графік Амедео Модільяні мав лише одну персональну виставку.

Картина «Кипариси та будинки»

Репродукція з сайту  smallbay.ru

На творчість Модільяні здійснили вплив картини Тулуз-Лотрека, Сезанна та Пабло Пікассо. Особливо це помітно у пізнішій творчості митця (картини «Єврейка», «Віолончеліст»).

Картина «Віолончеліст»

Репродукція з сайту  smallbay.ru

1898. Під час іспано-американської війни повстанці під проводом 29-літнього Еміліо Агінальдо проголосили незалежність Філіппін після 300-літнього іспанського панування.

Війна між Іспанією та Сполученими Штатами Америки розпочалася через конфлікт між країнами за право володіти територіями у Північній Америці та Тихоокеанському регіоні. У 1898 році Агінальдо сформував навколо себе двадцятитисячне військо, яке воювало на боці американців і розбило іспанські загони в декількох боях на острові Лусон. Агінальдо ввів цивільний порядок і скликав філіппінський конгрес, який проголосив Філіппінську республіку і розробив Конституцію країни.

1901. Ухвалено нову Конституцію Куби, згідно із якою над країною було фактично встановлено протекторат США.

Конституція 1901 року була розроблена і прийнята в умовах гострої внутріполітичної боротьби. Багато в чому кубинська конституція нагадувала конституцію Сполучених Штатів. У ній під тиском США було зафіксовано певне обмеження незалежності Куби, яке знайшло відображення у так званій «поправці Платта», яка складалася з 7 статей. США отримали право тримати на території Куби військово-морські бази тощо.

1909. Піднявся в небо перший аероплан із пілотом та двома пасажирами на борту.

1924. Народився Джордж Буш-старший, 41-й Президент США.

Фото з сайту  lenta.ru

Після перемоги на виборах 1988 року, Джордж Буш-старший швидко зібрав команду із політиків, з якими він співпрацював в уряді Рейгана. Буш зберіг деякі принципи правління свого попередника. Зокрема, його головним економічним радником був неокласик Мартін Андерсон, економічний консультант Рейгана.

1929. Народилася Анна Франк, дівчинка із Амстердама, що увійшла в історію як автор щоденника, котрий вела два роки, поки її сім’я переховувалась від нацистів.

 

Щоденник нідерландської дівчинки Анни – один із найбільш вражаючих документів про жорстокість фашизму. Анна вела цей щоденник із 12 червня 1942 року по 1 серпня 1944 року.

1945. У Франції відмінили цензуру, започатковану під час Другої Світової війни.

1975. Створено Львівський історико-архітектурний заповідник.

Фото з сайту  blogspot.com

Заповідник було створено з ініціативи Львівського облвиконкому, Держбуду УРСР та Міністерства культури з метою збереження комплексту пам’ятників історії та культури Львова. Заповідник діяв до 1991 року, а згодом було створене управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

1990. Верховна Рада СРСР ухвалила Закон "Про друк та інші засоби масової інформації", в якому офіційно заборонялася цензура.

1995. В Україні створено Державну комісію з питань цінних паперів і фондового ринку.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар