Загальні виклики сучасності та рух «знизу» - Україна Incognita
Україна Incognita » NB! » Загальні виклики сучасності та рух «знизу»

Загальні виклики сучасності та рух «знизу»

Національний круглий стіл запросив до суспільного діалогу
Вадим ЛУБЧАК

Запропонований предстоятелями трьох церков 5 квітня в Українському домі відбувся Національний круглий стіл «Місія інтелігенції та вільних людей України». На запрошення організаторів круглого столу Ініціативної групи «Першого грудня» участь в заході взяли 80 провідних філософів, громадських діячів, експертів, діячів культури та журналістів.

- Ми виходимо до людей з пропозицією провести широке публічне обговорення очевидної духовної кризи в суспільстві, - сказав у вступному слові на відкритті Національного круглого столу черговий голова Ініціативної групи «Першого грудня» Іван ДЗЮБА.

- ... Серед основних проблем бачимо проблему утвердження національної ідентичності та реальних умов сучасності. Проблема зустрічі нествореного загальнонаціонального інформаційного культурного простору без чого нам загрожує «мирна» і вже остаточна втрата державної незалежності. Нині як ніколи потрібен оздоровчий рух знизу, і рух потужний. Сьогодні немає впевненості у тому, що майбутні вибори будуть справді демократичними, прозорими, чесними. Немає віри в те, що їх проводитимуть аби почути голос виборців, а не для того, щоб за будь-яку ціну зберегти свою владу. - І. Дзюба.

«Всеукраїнський діалог»

- Важливо пам’ятати, що вільна людина не раб обставин, а вільна країна, - це країна вільних і гідних громадян. - сказав під час свого виступу на пленарному засіданні круглого столу член Ініціативної групи «Першого грудня» Євген СВЕРСТЮК, - В наших реаліях усі українські партії посткомуністичні. Усі вони вирощені режимом, який заколисував ідейними словами утробне прагнення до матеріалізму. Тільки одні любили матеріалізм з кримінальним ухилом, інші - з авторитарною державністю, треті - з національними сентиментами. Пліт завжди тримався на Божому законі і правді. Людині закладено Богом моральні начала, до цього ми і апелюємо.

Перша половина круглого столу тривала у режимі пленарного засідання з обговоренням учасників. Із своїми доповідями виступили І. Дзюба, М. Попович, Є. Сверстюк, М. Маринович та кардинал Л. Гузар. Друга половина зустрічі відбулася в режимі робіт учасників в чотирьох секціях, де вони підготували підсумковий документ Національного круглого столу «Запрошення до суспільного діалогу». За словами організаторів заходу такий круглий стіл має бути перманентним й проводитися двічі-тричі на рік. А в перервах між ним працюватимуть уже сформовані експертні групи, які оброблятимуть одержані матеріали та готуватимуть нові документи і пропозиції.

Національний круглий стіл носив принципово позапартійний характер, організатори заходу свідомо не запросили до свого діалогу ні представників влади, ні керівників політичних партій, ні депутатів Верховної Ради України.

   

  • Анна Левчук

    Сергій Грабовський

    Андрій Безсмертний-Анзіміров


    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар