В Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського 20 березня відкрилась виставка «Грушевські у вогні і бурі української революції» - Україна Incognita
Україна Incognita » NB! » В Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського 20 березня відкрилась виставка «Грушевські у вогні і бурі української революції»

В Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського 20 березня відкрилась виставка «Грушевські у вогні і бурі української революції»

Анна ВАКУЛЕНКО

Фото Костянтина ГРИШИНА, «День»

На фотодокументальній виставці, присвяченій 95-річчю створення Української Центральної Ради, представлено документи, світлини, видання з колекції музею Михайла Грушевського та приватної збірки мистецтвознавця Сергія Білоконя, які висвітлюють роль кожного члена родини Грушевських в українській революції 1917-1920 рр.

Віртуальна екскурсія Історико-меморіальним музеєм М. Грушевського

Музей відкрито в будинку, придбаному Грушевськими 1908 року. Тут жив Михайло Грушевський, його рідні - брат Олександр, відомий історик і літературознавець, дочка Катерина, етнограф і соціолог, племінник Сергій Шамрай, вчений-києвознавець. Заснований 1992 р., сьогодні в музеї налічується  близько 5 тисяч предметів, зокрема оригінали листів М. Грушевського та його рідних, праці історика, книги з особистої бібліотеки.

Фото сім'ї Михайла Грушевського (стоять: Олександр (брат), Ганна (сестра), Михайло, Марія (дружина). Сидять: Сергій і Ольга (племінники), Катерина (дочка), Глафіра Захарівна (мати). Київ, 1906 р.

Михайло Грушевський і Симон Петлюра на урочистому проголошенні ІІІ Універсалу УЦР на Софійському майдані у Києві 9 листопада 1917 р.

Репродукція архівного фото, на якому зображені учасники підписання Берестейської угоди між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу ( 9 лютого 1918 р.)

Перший Генеральний Секретаріат Української Центральної Ради. Сидять(справа наліво): С. Петлюра, С. Єфремов, В. Винниченко, Х. Барановський, І. Стешенко. Стоять: Б. Мартос, М. Стасюк, П. Христюк.

Відвідувачі експозиції зможуть відчути історію «на дотик», познайомившись з унікальними документами та світлинами родини Грушевських.

Виставка експонуватиметься до 20 квітня за адресою: Київ, вул. Паньківська, 9 (ст. м.  «Університет», «Льва Толстого»).

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар