«Всеукраїнський діалог» - Україна Incognita
Україна Incognita » NB! » «Всеукраїнський діалог»

«Всеукраїнський діалог»

5 квітня Ініціативна група «Першого грудня» проводить Національний круглий стіл на тему «Місія інтелігенції та вільних людей України»
Іван КАПСАМУН, «День»

Ініціативну групу «Першого грудня» було створено у 20-ту річницю Всеукраїнського референдуму за незалежність. Створення такого об’єднання - ініціатива трьох Церков (Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату та Української греко-католицької церкви). До неї долучилися відомі українські інтелектуали та громадські діячі: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, Семен Глузман, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

«Справжньою причиною проблем у економічній, політичній та гуманітарній сферах суспільства є морально-духовна криза. Відповідальність за цю кризу можуть взяти на себе лише вільні та мислячі люди. Усвідомивши власну місію, такі люди будуть здатні подолати нинішні проблеми суспільства. Тому Національний круглий стіл повинен показати можливість та почати процес об’єднання інтелігенції, мислячих людей України задля реалізації таких цілей: усвідомлення власної суверенної ролі в суспільстві; поступового засвоєння незалежного мислення як умови вільного волевиявлення людини; формування суспільного діалогу та його організації в просторі та часі; визначення спільних духовних вартостей; колективного формулювання проблем суспільного розвитку; спільної розробки напрямів та завдань подальшої діяльності», - йдеться в програмі круглого столу.

Захід проходитиме в Українському домі. Відкриє круглий стіл черговий головуючий ІГ «Першого грудня» академік Іван Дзюба. Потім на пленарному засіданні про «Світові відклики та сучасний стан розвитку України» по черзі виступатимуть: відомий дисидент Євген Сверстюк, правозахисник Мирослав Маринович, Кардинал Л. Гузар. А далі, згідно з програмою, починається робота чотирьох секцій.

У першій секції працюватимуть три групи, які визначатимуть нові засади та найбільш гострі питання в гуманітарній (робоча група №1, координатор Володимир В’ятрович), політично-правовій сферах (робоча група №2, координатор Ігор Коліушко) та у сфері національного господарства (робоча група №3, координатор Олександр Сугоняко). У другій секції говоритимуть про формування підходів та інструментів до організації суспільної комунікації, стратегії її становлення в існуючому соціальному та правовому оточенні (координатор Вікторія Сюмар). Третя секція буде присвячена відкритому засіданню ІГ «Перше грудня»: Фундаментальні засади діяльності Ініціативи (розробка проекту «Хартії вільної людини», координатор Іван Дзюба). І остання, четверта, секція займеться підготовкою проекту підсумкового документа Національного круглого столу - «Запрошення до суспільного діалогу».

Після перерви засідання продовжиться. Секція один далі говоритиме про нові засади та актуальні питання суспільного розвитку; секція два - про підходи до організації суспільної комунікації в існуючому правовому та соціальному оточенні; секція три представить фундаментальні засади діяльності Ініціативи (проекту «Хартії вільної людини»); а секція чотири представить проект підсумкового документа - «Запрошення до суспільного діалогу».

Головного редактора газети «День» Ларису Івшину запрошено взяти участь у круглому столі.

Ігор ЮХНОВСЬКИЙ, академік НАН України, народний депутат України І - IV скликань:

- Особливість нинішнього круглого столу полягає в тому, щоб з одного боку, закликати людей бути порядними по відношенню до всього, що їх оточує: природи, інших людей, а з другого - викликати відчуття суверенності, необхідного для прийняття вільних і логічних рішень по відношенню до влади, розвитку країни, один одного. Круглий стіл має показати владі, що перш за все, вона має бути порядною. Коли вона буде порядною, як всередині, так і в стосунках з народом - вона буде сильнішою і ефективнішою.

На заході будуть представники української інтелігенції майже з кожної області. Ми намагалися вибрати зі всіх регіонів України доброзичливих, мислячих, тактовних і по можливості ініціативних людей. Після національного столу подібні заходи пройдуть по всій Україні. Це - початок загальнонаціональної дискусії на тему суверенності держави.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар