Віртуальна екскурсія Національним військово-історичним музеєм України - Україна Incognita
Україна Incognita » Музеї онлайн » Віртуальна екскурсія Національним військово-історичним музеєм України

Віртуальна екскурсія Національним військово-історичним музеєм України

Перейти до віртуальної екскурсії

На вході до Національного військово-історичного музею відвідувачів зустрічає величезний, на всю будівлю стенд із обличчями тих, хто впродовж останніх місяців віддав своє життя, захищаючи незалежність України. Ще рік тому його тут не було. Більше того – рік тому такий стенд складно було уявити…

Проект «Музеї онлайн» в цьому році пропонує увазі свого читача (й глядача) віртуальні тури знаковими експозиціями з огляду на процеси всередині країни та її протистояння зовнішній агресії. У травні ми опублікували мультимедійний матеріал із оновленого Національного музею Тараса Шевченка в Києві – 200-ліття Кобзаря набуло особливого значення на тлі Революції Гідності. А цими днями публікуємо віртуальний тур Національним військово-історичним музеєм України.

Музей розпочав свою роботу у 1998 році. До його колекції увійшли експонати установ-попередників – Київського воєнно-історичного музею, заснованого у 1910 році, та Музею історії військ Київського Червонопрапорного військового округу, створеного у 1967-му. Експозиція музею охоплює історію військової справи на теренах України від того часу, коли у причорноморських степах жили войовничі скіфи, й до сьогодення.

Незважаючи на брак фінансування (востаннє приміщення ремонтували чи не десятиліття тому, й деякі кімнати помітно потребують реставрації), музей «живе активним життям»: на додаток до постійної експозиції його співробітники організовують тематичні виставки. Коли ми знімали віртуальний тур, у музеї саме відкрилася виставка «Війна та мир Гетьмана Скоропадського» до 100-ліття початку І світової війни. Цей глобальний збройний конфлікт забрав понад 9 мільйонів життів і мав вирішальний вплив на історію XX століття. Лінія фронту проходила також територією України. Українці воювали на боці обох військових союзів, а тому для нас ця війна була й братовбивчою. Разом із тим, пришвидшивши падіння Російської та Австро-Угорської імперій, вона створила передумови для формування незалежної Української держави. Сьогодні, коли світ завмер на порозі нового глобального збройного конфлікту, а події вкотре розгортаються на території України, осмислена пам’ять про зроблені століття тому помилки й втрачені можливості вкрай важлива.

Окрім виставки «Війна та мир Гетьмана Скоропадського», до віртуального туру увійшли експозиції присвячені ІІ світовій війні, війні в Афганістані 1979-89 рр. та становленню Збройних сил незалежної України. І хоча тональність екскурсійних текстів часом змушує замислюватися над тим, що процес виведення української історії з-під тіні російської історіографії ще не завершений, представлені в колекціях артефакти у прямому сенсі дають змогу «доторкнутися до минулого», а відтак відчути його поза встановленими кліше.

У вересні-жовтні на прохання Генерального штабу Національний військово-історичний музей курував волонтерську експедицію з пошуку та вивезення тіл загиблих у боях на Сході українських вояків. Речі, зібрані учасниками експедиції на місцях боїв, а також фото увійшли до окремої виставки пам’яті загиблих бійців неоголошеної війни у стилобаті Андріївської церкви. Кажуть, що сучасність поза сферою інтересів істориків, які фокусуються на минулому. В Україні це, на жаль чи на щастя, не так.

У віртуальному турі - 9 точок огляду. Загальна тривалість аудіосупроводу - 11 хв.

Національний військово-історичний музей України

Адреса: Київ, вул. Грушевського, 30/1

Графік роботи:

Вт.-Нд. 10.00-18.00

Пт. 10.00-17.00

Сайт: nvimu.com.ua

Віртуальна екскурсія Національним військово-історичним музеєм України (перейти до туру)

   

  • Останні коментарі

    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар