У Києві вийшла книга «Ідентифікація Петренка» - Україна Incognita
Україна Incognita » NB! » У Києві вийшла книга «Ідентифікація Петренка»

У Києві вийшла книга «Ідентифікація Петренка»

Її автор – праправнук знаменитого поета, учений, кандидат хімічних наук Олександр Євграфович Петренко

У передмові до видання він написав:

«Ця книга більшою мірою присвячена поетові Михайлові Миколайовичу Петренку, тому можна було б вказати в назві, наприклад, «поет-романтик Михайло Петренко». Проте, проведене дослідження, виконується з метою розв’язання загальніших завдань, де інформація про М. Петренка посідає основне місце, але є однією зі складових.

Багато хто чув про нього як про поета, але лише небагато хто знав, що він був ще й урядовцем. Михайло Петренко здобув юридичну освіту, закінчивши 1841 року Харківський університет, але саме захоплення поезією принесло йому популярність. Як поет, написав він небагато, але його вірші пам'ятають і зараз. Такі як «Дивлюсь я на небо ...», «Взяв би я бандуру...» трансформувалися в пісні і отримали статус народних.

Попри це, дуже мало відомо про життя і творчість М. Петренка. Наразі немає достовірної інформації про його батьків, дуже мало відомо про його родину і про тих, хто продовжує його рід.

Дослідження життєпису Михайла Петренка є невід'ємним етапом пошук за родом Петренка, який провадиться мною. Я також репрезентую цей рід.

Книга містить досить детальний аналіз опублікованих біографічних згадок про Михайла Петренка, а також нові знахідки, пов'язані з його родиною. Інформація буде цікавою дослідникам і всім, хто цікавиться його життям і творчістю». 

Идентификация Петренко (Генеалого-биографическое исследование). Александр Евграфович Петренко. - К.: Профі. -2012; 192 с.


У пошуках істини

Цьогоріч минає 195 років від дня народження поета-романтика Михайла Петренка

Перш за все Михайло Миколайович відомий як автор віршів, що з часом стали народними піснями: «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю...», «Взяв би я бандуру...» Їх співають по всьому світі. Дослідження біографії та творчості М.М. Петренка продовжується науковцями, але на цьому нелегкому шляху, на жаль, досить часто виникають перешкоди, що ускладнюють пошук. Частенько йдеться про банальні помилки, а інколи навіть про дезінформацію, яка породжується нездатністю деяких авторів розібратися в наявних матеріалах. Читати далі


   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар