Скоропадські: Родинний альбом у 2-х книгах - Україна Incognita
Україна Incognita » TOP-книг, які варто прочитати » Скоропадські: Родинний альбом у 2-х книгах

Скоропадські: Родинний альбом у 2-х книгах

Книга 1

Пропоноване видання – це історія славетного українського козацько-старшинського роду Скоропадських у світлинах. Поряд із унікальними фотографіями членів родини останнього гетьмана України Павла Скоропадського публікуються знімки осіб зі споріднених аристократичних родів Дурново, Кочубеїв, Олсуф’євих, Білосельських-Білозерських та інших. В альбомі вміщено фото інтер’єрів міських помешкань і маєтків Скоропадських і Дурново дореволюційної доби, які оповідають про їх побут і звичаї, а також приватні фотографії всіх членів родини, близьких та друзів. Зображення у всій повноті розкривають життєву історію цієї знаменитої сім’ї.

У книзі вперше публікуються світлини з приватної колекції гетьманівни Олени Отт-Скоропадської, архівів Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії (США), Української вільної академії наук у США і Центрального державного історичного архіву України у м. Київ.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.

Книга 2

Пропоноване видання це історія славетного українського аристократичного роду Скоропадських у фотографіях. Поряд із унікальними світлинами гетьмана та його оточення у 1918 р., а також в еміграції вміщено знімки членів родини. Приватні фото висвітлюють їх побут та звичаї, розкривають громадську і політичну діяльність, оповідають про близьких та друзів. Фотографії альбому дозволяють у всій повноті показати життєву історію кожного представника цієї знакової родини: гетьмана Павла Скоропадського, його дружини Олександри Петрівни Скоропадської (уродженої Дурново), гетьманівен Марії, Єлизавети та Олени, а також гетьманича Данила.

У книзі вперше публікуються світлини з приватної колекції гетьманівни Олени Отт-Скоропадської, архівів Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії (США), Української вільної академії наук у США і Центрального державного історичного архіву України у м. Київ.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.

Скоропадські: Родинний альбом у 2-х книгах. – Київ: Видавництво «Темпора», 2014.Упорядники: Тетяна Осташко, Юрій Терещенко

Коментарі:

У нас давно був задум показати українцям, що в нашій історії була національна аристократія, – розповідає директор видавництва «Темпора» Юлія ОЛІЙНИК. – Ми повинні позбутися міфу, що аристократія – це щось погане, або що в Україні вона була винятково російською. Вважаю, що без цього прошарку суспільство не може не тільки повноцінно розвиватися – взагалі існувати. Цей меседж ми ще раніше намагалася поширити своїми проектами про В’ячеслава Липинського, перевиданнями істориків державницької, а не народницької школи. У вересні минулого року ми видали альбом «Родові гнізда Драгоманових-Косачів: їх устрій та культура», упорядкований Тамарою Скрипкою. Можна сказати, що альбом про родину Скоропадських є логічним продовженням того видання, хоча про серію мова не йде. До цього були й інші проекти про державницький, гетьманський рух у ХХ ст.

Упорядниками книги стали Тетяна Осташко і Юрій Терещенко, які вже багато зробили для того, щоб читачі більше дізналися про цю частину української історії. Видання створене у тісній співпраці з пані гетьманівною Оленою Отт-Скоропадською. До книги увійшли унікальні фотографії, більшість з яких ніколи не публікувалися.

На жаль, якісних текстів, присвячених цій проблематиці, майже немає – у нас дуже мало істориків, які займаються питаннями української аристократії, правого, державницького рухів. Й водночас надто багато тих, хто за комуністичною традицією готовий їх критикувати та лаяти. Не дивно, що за 20 років незалежності народницька історична школа, одним з яскравих представників якої був свого часу М. Грушевський, розвинулася значно більше, ніж, наприклад, та історична школа, яку представляв В’ячеслав Липинський. Саме тому видавництво вирішило на даному етапі зосередити свою увагу на фотографіях, а не на текстах.

Ми свідомо не намагалися здешевити цю книгу – видання дуже якісне з точки зору поліграфії та дизайну. Не треба думати, що хороші книги повинні бути дешевими. Чомусь ми не шукаємо в магазині хорошої дешевої ковбаси, але натомість шукаємо хороших дешевих книжок... Це питання пріоритетів. Чи будуть люди її купувати? Ми сподіваємося, що будуть. Чи розійдеться вона як гарячі пиріжки? Звичайно, що ні.

Якщо нам запропонують інші проекти такого ж рівня, присвячені історії українських шляхетських родів, ми з радістю за них візьмемося. Багато хто про це не здогадується, але вся Україна була вкрита дворянськими, шляхетськими гніздами. Мова йде і про Правобережжя, і про Лівобережжя, й навіть про Стародубщину, яка зараз не входить до складу Україну. Матеріалу дуже багато й він сьогодні надзвичайно актуальний. Якщо є дослідники, готові робити такі проекти, ми з радістю будемо з ними співпрацювати.

 

   

  • Анна Левчук

    Сергій Грабовський

    Андрій Безсмертний-Анзіміров


    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар