Петро ВОЛЬВАЧ, академік Української академії екологічних наук, голова Кримської філії Наукового товариства ім. Т. Шевченка, лауреат премії ім. Дмитра Нитченка, доктор філософії в галузі біології - Україна Incognita
Україна Incognita » Зворотній зв'язок » Петро ВОЛЬВАЧ, академік Української академії екологічних наук, голова Кримської філії Наукового товариства ім. Т. Шевченка, лауреат премії ім. Дмитра Нитченка, доктор філософії в галузі біології

Петро ВОЛЬВАЧ, академік Української академії екологічних наук, голова Кримської філії Наукового товариства ім. Т. Шевченка, лауреат премії ім. Дмитра Нитченка, доктор філософії в галузі біології

«Сила м’якого знака» – безцінний дарунок для тих, хто, читаючи, звик думати та аналізувати, для кого читання – розумова праця, а не ковтання речень. Для тих же, хто ніколи не тримав в руках «Дня» (може, є й такі!) та не знайомий із проблематикою справжньої історії України, «Сила м’якого знака» є справжнім інтелектуальним та інформаційним потрясінням, хоч більшість матеріалів, відібраних для публікації у цій книжці, в різний час уже друкувались на шпальтах газети.

Переконаний, що всі мислячі читачі зберігають їх у своїх архівах. Проте з часом газетний матеріал якось стирається з пам’яті. До того ж, газетні підшивки – не найкращий спосіб їх збереження та вельми незручний об’єкт для повторного читання. Зібрані в окремій книзі – вони мають надзвичайну просвітницьку та інтелектуальну дієвість. Якщо поодинокі патріотичні публікації у пресі – це хаотичні постріли по ворожих гніздах, то матеріали, зібрані в окремій книжці, – це вже стоголосі потужні залпи, від яких падають не лише вибудувані століттями окупаційні фортеці, але можуть загинути й самі імперії.

ФОТО ОЛЕКСИ НОСАНЕНКА

Після прочитання цієї багатющої інформаційно-інтелектуальної україномовної енциклопедії навіть зазомбований імперською комуністичною пропагандою довірливий малоросійський люд має усвідомити, що вічні претензії «братського народу» на споконвічні українські території, нищення української мови та літератури, сучасні «газові та молочно-м’ясні й цукрові війни» — це не що інше, як продовження споконвічної імперської політики нашого північного сусіда, намагання поглинути Україну та розчинити український народ в «безбрежном русском мире».

Поза всяким сумнівом, зазначена праця сприятиме національному пробудженню українського народу, свідомість якого упродовж століть була деформована всілякими окупантами та віковою бездержавністю.

Книжка «Сила м’якого знака» — це обнадійливі ліки від безпам’яття, манкуртства, лакейства, пристосуванства, прислужництва, зрадництва (кочубеївщини), малоросійської провінційності, національної апатії та почуття неповноцінності. З цією книжкою, перш за все, має ознайомитися наша молодь та її наставники. Організувати б спеціальні семінари в школах за цією книжкою, і то було б гарне доповнення до історії, а то й заміна багатьох її розділів правдою.

Але на прозріння нашого малопатріотичного та неграмотного чиновництва годі сподіватися. Воно безнадійно хворе і, мабуть, вже не піддається лікуванню. Тут потрібно наважитися на рішучу хірургію. Було б добре, щоб і перші особи в державі, принаймні хоча б їхні радники з гуманітарних питань, прочитали цю безцінну книгу. Можливо, тоді б вони усвідомили, яку історію вони успадкували, що нам потрібно будувати і чи можна з окупантами та мародерами писати «общую историю» та повертатися до спільної стайні на «Болотной площади».

Твердо переконаний у тому, що видавці підготують до друку ще й друге видання та другий том. Вони мають вийти масовим накладом. Зазначена праця має бути у кожній українській бібліотеці та стати навчальним посібником для студентської молоді.

 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар