Доступ до архівів колишніх спецслужб - як далеко Україні до Європи? - Україна Incognita
Україна Incognita » NB! » Доступ до архівів колишніх спецслужб - як далеко Україні до Європи?

Доступ до архівів колишніх спецслужб - як далеко Україні до Європи?

28 березня (середа) у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Університетська, 1) о 10:00 відбудеться семінар «Доступ до архівів: законодавство, практика та громадські ініціативи».

Яким є право і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Істориків, архівістів та журналістів запрошують обговорити проблеми в пошуку інформації про жертв політичних репресій та злочини тоталітарного режиму.

У рамках семінару «Доступ до архівів: законодавство, практика та громадські ініціативи» презентують довідник «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів».

Також будуть оприлюдненні результати експертного опитування і моніторингу роботи архівних установ, в яких зберігаються документи радянського періоду. З дослідження можна буде дізнатись про перепони в доступі до інформації, про невідповідність архівів сучасним стандартам роботи (зокрема, скільки місяців треба очікувати на дозвіл використовувати власний ноутбук); про ціни на архівні послуги; про те, які з українських архівів найбільш недоступні на двадцятому році незалежності.

Учасники обговорюватимуть закордонний досвід використання документів комуністичних спецслужб, доступ до архівів України з точки зору нормативної бази держави, а також піднімуть проблемні питання щодо доступу до архівів за результатами моніторингу

До участі в архівному семінарі запрошено архівістів, істориків, правозахисників, краєзнавців, усіх тих, хто цікавиться доступом до архівів радянського періоду.

Організатори: кафедра давньої історії України та архівознавства, архів Львівського національного університету і Центр досліджень визвольного руху.

Семінар проходить у рамках проекту Центру досліджень визвольного руху «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти:

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел./факс: +380 32 247-45-22,+380 63 628-68-69

Дивіться онлайн-трансляцію заходу в середу з 10.00

   

  • Анна Левчук

    Сергій Грабовський

    Андрій Безсмертний-Анзіміров


    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар