Архів - Україна Incognita
Архів

Останній оплот: велич, загибель, і воскресіння Батурина

…Піднесення, могуть, а згодом звіряче перетворення на руїни, скоєне окупаційними військами Петра І та Меншикова. Мабуть, небагато знайдеться в історії України міст, чия доля була б настільки ж драматичною, як доля Батурина — гетьманської столиці Лівобережної України у 1669—1708 роках (за часів Дем’яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи), захопленої 2 (13) листопада 1708 року каральною московською армією під орудою царського улюбленця Меншикова.

Записки українського мандрівника

Цьогоріч моя родина вирішила поповнити скарбницю літніх мандрівок Україною і запланувала поїхати в подорож Тернопіллям. Вибір був свідомим, адже, прямуючи на захід, доводилося неодноразово перетинати автомобілем цей край. І десь підсвідомо закрадалася думка про те, що позаду нас залишалося щось доволі цікаве, дивовижне та Плануючи маршрут автомобільної подорожі, ретельно розмірковували над місцями особливої туристичної уваги. На допомогу прийшли хороші друзі-тернополяни, разом із якими і вималювався маршрут: Київ — Кременець — Почаїв — Вишнівець — Збараж — Тернопіль — Зарваниця — Монастириська — Бучач — Чортків — Нирків — Заліщики — Рудківці — Вінниця — Київ. Час у подорожі сім днів та шість ночей (у наметах), автопробіг близько 1500 км.

Оаза над Пслом

Мабуть, якби мрія великого письменника-лікаря оселитися в українських краях здійснилася, він прожив би довше. Антон Павлович запалився нею після того, як ненадовго з’їздив звідси до Тавриди. Утім, його тяжіння до благодатного «серця України» актуальне і сьогодні та сприймається, як важливий медико-кліматичний універсал.

Ольвія, Кінбурнська коса, острів Березань

Стара приказка «Не було би щастя...» вповні здійснилась останніми роками у материковому українському Причорномор’ї. Захоплення Росією Криму та радикальне зменшення в українців бажань і можливостей подорожувати цим півостровом призвели до того, що наші співгромадяни звернули увагу на інші цікаві місця. Зокрема, це стосується таких трьох колоритних історичних і природних пам’яток, як руїни античного міста Ольвія, Кінбурнська коса та острів Березань. Відстояне 2014-го року нашою країною морське й лиманне узбережжя, на якому можна не лише купатися.

«Грецький проект»: Куртуазно-Курісовський палац XVIII століття

В селі Покровське Одеського повіту Херсонської губернії 1820 року з’явився палац, який служив літньою резиденцією Івану Онуфрійовичу Курісу. «Етнічний грек», «новоспечений герой Новоросії XVIIІ ст.», натхненний глобальним «грецьким проектом», побудував східну частину палацу в мавританському стилі з турецькими балконами і мінаретами. Так з`явився унікальний відголосок грецької культури у щойноприєднаних землях.
   
  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар