Архів - Україна Incognita
Архів

Українськими місцями Парижа

Подорожувальник, утрапивши до скарбниці Заходу – Парижа - зустрічається із труднощами розподілу свого часу. Адже знакових місць тут – сила-силенна: чи не кожна центральна вуличка гідна стати об’єктом для дослідження. Частиною цього розмаїття є український спадок, пов'язаний передусім із життям наших співвітчизників у еміграції. Тут можна посидіти у сквері Тараса Шевченка поруч із храмом святого Володимира, навідатись до музею Симона Петлюри чи помандрувати до паризького передмістя у Сарсель, де роками витворювалася «Енциклопедія українознавства».

Парадоксальний Салгир

Ідея пройти пішки по руслу найголовнішої кримської річки у мене визрівала давно, але здійснити її виявилося не так просто. Адже головну загадку - де Салгир починається і де закінчується - не розгадав ніхто...
Салгир - найбільша і водночас найзагадковіша річка Кримського півострова, яка овіяна легендами і переказами багатонаціонального кримського фольклору. Офіційно вважається, що довжина її 232 кілометри, що початок, на думку одних гідрологів, Салгир бере на північних схилах Чатир-Дагу, десь на висоті 388 метрів над рівнем моря, від злиття річок Ангари і Кизил-Коба.

Невiдомий Крим

Про Білогорський район Криму знають в усьому світі, але в спеціалізованих, наукових колах. Дослідження про це місце опубліковано всіма європейськими мовами. Такій відомій серед вчених, але часто-густо невідомій туристам і навіть кримчанам території вирішили присвятити новий туристичний маршрут. Увага вчених до Білогорського району поблизу скелі Ак-Кая не випадкова: тут зосереджено близько 115 унікальних археологічних пам’яток. У такому контексті це місце відкрив дослідник Юрій Колосов 1969 року. Відтоді тут відбувається постійна наукова робота, тому є що розповісти й показати допитливим туристам.

«Салгирка» - сестра «Нікіти»

Сімферопольці приходять сюди просто подихати повітрям, поблукати тінистими алеями, навесні помилуватися ірисами, влітку та на початку осені - трояндами, у жовтні - хризантемою. Утім, і зараз ще в ботанічному саду «Салгирка» квітнуть десятки видів рослин. Кримчани тут спостерігають за грою дітей біля сонячного годинника, споглядають за водоплавними птахами на каскаді ставків, годують білок, які спускаються до простягнутих рук прямо з гілок 200-річного лондонського платана, що його посадив ще Петр Паллас.

Байраки – біблійні човни природи

В дитинстві, ступивши на стежку натураліста, я велосипедом діставався до найближчого від рідного містечка Верхівцевого степового переліска біля години. Зустріч з лісовою природою стовідсотково компенсувала затрати часу і енергії. Саме лісове повітря, насичене вологою і особливими лісовими парфумами, весняний пташиний хорал, нори борсуків, гнізда хижих птахів, восени рідкісні для степу гриби-опеньки і десятки інших видимих і невидимих деталей, які так радують душу природолюба. Ось що таке ліс!
   
  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар