Україна Incognita

Історія і Я

Шлях Юліана Бачинського-2

Поряд із теоретичною діяльністю Ю.Бачинський брав активну участь в організаційно-партійній роботі. Протягом 1890 — 1897 рр. він входив до керівництва УРП. Саме на його категорично вимогу, подолавши активний спротив «старших» радикалів, IV Конгрес партії (грудень 1895 р.) ухвалив положення про те, що Українська радикальна партія добиватиметься політичної незалежності українського народу. Наприкінці 1897 р., внаслідок чергового конфлікту між радикалами, Ю.Бачинський вийшов з УРП і розгорнув діяльність по створенню самостійної політичної партії українського робітництва.

Сімейний альбом України

Пам’яті Андрія Глуханича

Хто був Андрій Глуханич? - Де знаходився каштель Ковнера? - Що достеменно відомо про історію й витоки визвольної боротьби українців на Закарпатті у ХХ-ому столітті? Які є ширші відомості про діяльність Комітету оборони прав людини та Карпатського Союзу в Австралії? Попередні відповіді на ці питання спочатку знаходимо у споминах Василя Худанича, доктора історичних наук, пластуна-сеніора, члена Осередку Праці УСП Станиці Ужгород, члена світового братства «Карпатська Січ», який у своїй статті з 1994 року п.н.
6 квітня
1199. Помер Річард Левове Серце, англійський король
1812. Народився Олександр Герцен, публіцист, філософ
1896. Король Греції Георг І оголосив про відкриття Олімпіади після кількасотлітньої перерви
1971. Помер Ігор Стравінський, композитор і диригент українського походження

Іван Огієнко. Історія української літературної мови

Праця за радянських часів вважалася особливо крамольною. В історичному розрізі, доступно і переконливо автор показав тернистий шлях, яким пройшла українська мова в умовах століть заборон, утисків, і обмежень, дослідив феномен незнищенності її як «душі нації», «найціннішого скарбу» народу. Водночас автор з'ясовує, яких негативних наслідків завдали процесові творення літературної мови репресії цензурних відомств царської Росії та політика партійно-більшовицького терору проти українського відродження в 20-30-х роках XX століття.

Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар