1199. Помер Річард Левове Серце, англійський король. Правив під титулом "король англійців, герцог норманів і аквітанців, граф Анжу".
Під час Третього хрестового походу (1189-1192) здобув перемоги на Кіпрі, біля Акри та Арзуфа (над мусульманським полководцем Саладіном), але йому не вдалося взяти Єрусалим.
Статуя Річарда I у Вестмінстерському палаці
Фото з сайту rld12.smugmug.com
1520. Помер Рафаель Санті, італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження.
Сикстинська Мадонна, 1514. Картина галерея, Дрезден
Ілюстрація з сайту www.abc-people.com
"Сикстинська Мадонна" - одна з найвідоміших фресок художника. Написана Рафаелем на замовлення Папи Юлія ІІ на честь перемоги над французами. На картині Мадонна з маленьким Ісусом зображена в оточенні святої Варвари та папи Римського Сикста ІІ.
У 1508 р. папа Юлій другий запросив Рафаеля до Риму і доручив йому розмалювати парадні апартаменти папського палацу у Ватикані. Так виникла фреска "Афінська школа".
Торжество Психеї на Олімпі
Ілюстрація з сайту img1.liveinternet.ru
Іоанна Арагонська, 1518
Ілюстрація з сайту www.insecula.com
Також Рафаель керував завершенням будівництва собору святого Петра в Римі.
1654. Українське посольство отримало від московського царя Олексія Михайловича підтвердження умов, за якими Військо Запорозьке погоджувалося на протекторат (так звані Березневі статті).
1671. Народився Жан-Батіст Руссо, французький поет-сатирик, автор епіграм.
1812. Народився Олександр Герцен, публіцист, філософ, "російський європеєць", письменник, революціонер.
Фото з сайту uk.wikipedia.org
1834 р. Герцена заарештували разом із групою колишніх гуртківців за "вільнодумство", відбував два заслання. 1847 р. емігрує з Росії, об’їхав пів-Європи, оселився у Лондоні, де видавав першу російську революційну газету "Колокол".
«Герцен та українська свобода»
Герцен, Росія, Україна: «Печальное царство беззакония»
Герцен навчив Росію вимовляти слово «свобода»
Герцен і Достоєвський про євроремонт
«Витонченіше за мрію»: Олександр Герцен і Наталя Захар’їна
Читаючи Герцена в Америці. До 200-річчя письменника
1814. Після вступу військ союзників (Росії, Пруссії, Австрії і Великобританії) до Парижа французький імператор Наполеон I відрікся від престолу.
Союзники зберегли йому титул імператора, віддали у володіння острів Ельба у Середземному морі, гарантували щорічне забезпечення у 2 млн. франків та охорону з 400 добровольців. У Франції відновлено династію Бурбонів
1896. На Мармуровому стадіоні в Афінах король Греції Георг І оголосив про відкриття ігор Олімпіади нового часу. Тим самим був формально скасований наказ імператора Феодосія (від 394-го року) про заборону Олімпійських ігор як пережитку язичництва. Дату обрали не випадково - цього дня великодній понеділок збігся в усіх християн, а Греція відзначала День незалежності.
У перших сучасних іграх взяли участь 245 спортсменів (тільки чоловіки) з 14 країн.
Фото з сайту 0.tqn.com
Церемонія відкриття відроджених Олімпійських ігор зібрала 80 тисяч глядачів.
Найуспішнішим олімпійцем став німецький борець і гімнаст Карл Шуман, який виграв чотири золоті медалі.
Сувенірна медаль перших сучасних Олімпійських Ігор 1896 р.
Ілюстрація з сайту decoubertin.info
Ігри 1896 р. відрізнялися від сучасних - не було таких церемоній як Олімпійський вогонь, Олімпійска клятва, парад країн-учасниць, вручення золотих медалей.
Після проведення Оліміпіади кілька визначних осіб, серед яких був король Греції Георг I, звернулися до ініціатора відродження Ігор Кубертена із закликом проводити в Афінах усі ігри, однак наступна Олімпіада вже була запланована в Парижі, тож Олімпійські ігри повернулися в Грецію лише через 108 років - у 2004.
1909. Укладено угоду між Росією й Туреччиною про незалежність Болгарії
1909. Американський дослідник Роберт Пірі першим підкорив Північний полюс. За власним свідченням, Пірі дійшов до полюсу у товаристві темношкірого слуги та чотирьох провідників-ескімосів.
Фото з сайту lcweb2.loc.gov
Встановив п'ять прапорів: США, американських морських сил, товариства "Доньки американської революції", Червоного Хреста та студентської спільноти "Дельта Каппа Іпсилон", членом якої Пірі був у коледжі. Також він закопав там пляшку з повідомленням про підкорення полюса американцями. 27 квітня члени експедиції повернулись на корабель.
1950. Рада міністрів СРСР як доповнення до раніше прийнятих постанов від 10 вересня 1947 р. і від 4 жовтня 1948 р. про посилення режиму перебування депортованих прийняла таємну постанову про відміну строків поселення депортованих, членів сімей українських націоналістів, бандитів і бандпомічників. Документ поширено і на всіх виселенців 1944 – 1949 рр.
Вказується, що вони переселені на спецпоселення назавжди.
1971. У Нью-Йорку помер Ігор Стравінський, композитор і диригент українського походження, один із найяскравіших діячів в історії світової музики.
Фото з сайту upload.wikimedia.org
Автор музики до балету "Жар-Птиця" (1910), "Петрушка" та "Весна священна", опер "Соловей", "Кар’єра гульвіси", ораторія "Цар Едіп", творів для оркестру (Симфонія у трьох частинах, концерти), камерних, вокально-інструментальних творів (зокрема, "Симфонія псалмів").
Емігрував композитор у 1933 р., переселившись до Лос-Анджелеса. За своє творче життя Стравінський віддав належне захопленню неокласицизмом, авангардистською музикою, але врешті-решт прийшов до духовної. У його творчості присутні елементи російської та української народной музики, різних музичних стилів і джазу. Переломним етапом для нього стала "Меса" (1948). У 1956 р. завершені "Священні піснеспіви", у 1966 р. - "Заупокійні піснеспіви".
У м. Устилуг Володимир-Волинського р-ну Волинської обл. відкрито музей видатного композитора.
1992. Верховна Рада України прийняла ухвалу про підготовку багатотомного науково-документального видання про жертви репресій в Україні.
1993. Кабінет міністрів України схвалив постанову "Про Національний заповідник "Хортиця". Заповіднику надавався статус Національного. Передавався у відання Міністерства культури.
Фото з сайту tomenko.kiev.ua
До території острова Хортиця включені прилеглі території - острови і скелі: Байди, Дубового, Розтьобіна, Три Стоги, Середня, Близнюки, урочища Вирва.
1994. У Руанді був збитий літак, на якому летіли президент країни Жувеналь Габ'ярімана і президент Бурунді Нтаріаміра. Всього серед загиблих - 10 осіб, включно з президентами. Літак повертався з Танзанії, де обидва президенти брали участь в міжнародній конференції.
2010. У Киргизстані розпочалися акції протесту (основна вимога - повернення тарифів на енергоносії), які переросли у революційні події. Внаслідок цих подій загинуло 80 осіб. Президент Киргизстану пішов у відставку.