1581. В Острозі видано «Хронологію» Андрія Римші.
Ілюстрація з сайту izbornyk.org.ua
«Хронологія» - це календар з віршами білоруського поета Андрія Римші, який служив при дворі литовських магнатів Радзивіллів.
Іван Федоров
Ілюстрація з сайту sh-orthodox.org.ua
Офіційно видання Івана Федорова називалося так - Хронологія Андрія Римші («Которого ся мсца што за старыхъ вековъ дѣело короткое описаніе»). Єдиний відомий екземпляр зберігається в Державній публічній бібліотеці ім. Салтикова-Щедріна, Санкт-Петербург.
1818. Народився Карл Маркс, німецький філософ, соціолог, економіст.
Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org
Його наукові твори та економічні дослідження, об'єднані в теоретичне вчення, яке називають марксизмом, сформували основу комуністичного і соціалістичного рухів. Маркс разом з Фрідріхом Енгельсом створив цілісну матеріалістичну систему поглядів на світ, історію людства та розвиток суспільства.
1821. Помер Наполеон I, французький імператор у 1804-1814 і 1815.
Ілюстрація з сайту retrobazar.com
Наполеон І - генерал революційної армії з 1796, у 1799 повалив владу Директорії і став консулом, а згодом - імператором. З 1803 завоював майже всю Європу, створивши на її території маріонеткові королівства для своїх братів. Зазнавши поразки у битві під Лейпцигом (1813), після вступу армії союзників до Парижа, був змушений зректися престолу й був засланий на острів Ельба. У березні 1815 знову захопив владу, але був розбитий англійськими військами біля Ватерлоо і засланий на Острів Святої Єлени, де й помер.
1836. У Бельгії почала діяти перша в Європі залізниця.
1846. Народився Генрик Сенкевич, польський прозаїк, лауреат Нобелівської премії з літератури 1905 року.
Ілюстрація з сайту ukrcenter.com
За життя Сенкевич став одним із найвідоміших і найпопулярніших польських письменників у Польщі і за кордоном. Після трилогії «Вогнем і мечем», «Потоп», «Пан Володийовський» став польським письменником із найвищими заробітками. Його творчість відіграла велику роль в історії польської культури і отримала всесвітнє визнання.
1864. Народився Кирило Трильовський, громадсько-політичний діяч, адвокат, публіцист, видавець.
Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org
У 1908 р. очолив Головний січовий комітет, сформований у Станіславі (тепер Івано-Франківськ). У 1912 р. став генеральним отаманом об'єднаних «Січей». Входив до складу Головної української ради, створеної на початку Першої світової війни. Очолив Бойову управу УСС (Українських січових стрільців). Видавав і редагував часописи: «Громада», «Зоря», «Хлопська правда». Автор історичних нарисів: «Про Велику французьку революцію», «Російська цариця Катерина II» та ін.
1900. Народився Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, один з ідеологів українського націоналізму.
Фото з сайту www.vatra.org.ua
1940 р. у Варшаві разом із професорами Л. Биковським, В. Щербаківським, В. Садовським, І. Шовгеновим Ю. Липа створив Український Чорноморський Інститут, а невдовзі також Український Океанічний Інститут та Український Суходоловий Інститут. У 1943 р. за активну політичну та наукову діяльність отримав ультиматум від польської Армії Крайової (АК) з вимогою покинути межі Польщі. Цього ж року переїхав до м. Яворів на Львівщині.
1915. У Відні створено Загальну Українську Раду, загально-українську політичну організацію.
Загальна Українська Рада мала бути репрезентацією всього українського народу під час війни, а також найвищим і єдиним українським представництвом в межах Австро-Угорщини. До її складу входили делегати з Національно Демократичної Партії, радикальної, соціал-демократичної, Української Народної Партії, делеґати від Союзу Визволення України.
Програма ЗУР щодо українських земель під російським пануванням - самостійна українська держава, щодо українських земель Австро-Угорщини - територіально-національна автономія і об'єднання українських земель в один автономний край. Провід в Загальній Українській Раді належав президії, головою якої був Кость Левицький.
Після розширення автономії Польщі у Галичині, становище ЗУР захиталося й політичний провід українського життя в Австрії перейшов до української парламентарної репрезентації.
1949. Лондонською Угодою було засновано Раду Європи. Договір відомий сьогодні як Статут Ради Європи.
1956. У Токіо розпочався перший чемпіонат світу з дзюдо.