30 квітня - Україна Incognita

30 квітня

1777. Народився Карл Фрідріх Гаус, німецький математик і астроном.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Праці Гауса мали великий вплив на весь розвиток вищої алгебри, теорії чисел, диференціальної геометрії, класичної теорії електрики і магнетизму, геодезії, теоретичної астрономії. У багатьох галузях математики Гаус активно сприяв підвищенню вимог до логічної чіткості доведень. «Арифметичні дослідження» - перший великий твір Гауса, присвячений окремим питанням теорії чисел і вищої алгебри.

1789. Джорджа Вашингтона одноголосно обрали першим президентом США. 

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Присягу Вашингтон склав у Нью-Йорку. У 1792 його одноголосно переобрали на новий термін. Він залишається єдиним президентом США, за якого проголосували всі члени колегії виборців. Конгрес встановив річну заробітну плату президента на рівні 25000 доларів. Будучи забезпеченою людиною, Вашингтон спочатку відмовився від такої винагороди, але пізніше прийняв оплату.

1803. США купили у Франції Луїзіану за ціною 4 цента за акр.

1883. Помер Едвард Мане, французький живописець, гравер, один із родоначальників імпресіонізму.

«Любитель абсенту», 1858-1859

«Музика в Тюїльрі», 1862

«Білі півонії», 1864

Мане виступав проти офіційного мистецтва, так званого академізму, протиставляючи йому зображення реальної дійсності, простих повсякденних явищ навколишнього життя, зокрема паризького життя. У багатьох своїх творах був предтечею імпресіонізму.

1883. Народився Ярослав Гашек, чеський письменник-сатирик.

Ілюстрація з сайту 100v.com.ua

Автор приблизно 1500 різних оповідань, фейлетонів та інших творів, з яких світову популярність отримав його незакінчений роман «Пригоди бравого солдата Швейка».

1905. Імператор Микола II підписав указ про свободу віросповідання.

1901. Народився Саймон Кузнець, американський економіст.

Фото з сайту upload.wikimedia.org

Вчений родом з України (навчався у реальному училищі у Харкові, потім закінчив гімназію і вступив до Харківського університету, на юридичний факультет).

Лауреат Нобелівської премії з економіки 1971 «за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке призвело до нового, глибшого розуміння економічної і соціальної структури і процесу розвитку в цілому».

С. Кузнець увійшов в історію економічної науки як дослідник проблем, пов'язаних з національним доходом, економічними циклами та економічним зростанням.

1918. Миколу Василенка призначено Головою Ради Міністрів гетьмана Скоропадського.

1945. Разом із дружиною Євою Браун, покінчив життя самогубством Адольф Гітлер.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Є версія, що Гітлер прийняв отруту, проте, за свідченнями очевидців, він застрелився. Існує також версія, згідно якої Гітлер, розкусивши ампулу з отрутою, одночасно вистрілив у себе з пістолета.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар