28 серпня - Україна Incognita

28 серпня

430. Помер Аврелій Августин (блаженний Августин), єпископ Гіппонійський, родоначальник західної богословської традиції.

Аврелій Авугстин

Ілюстрація з сайту ru.wikipedia.org

Аврелій Августин - автор філософських і богословських трактатів, залишив нащадкам одну із найбагатших спадщин у світовій літературі (майже 100 творів у 232 книгах). Найвідомішими його твір - “Про Град Божий” та “Сповідь”. Вселенське Православ’я вшановує його як блаженного та отця церкви. Протестанти ж вважають Августина одним із найфундаментальніших теоретиків християнства. 

1749. Народився Йоганн Вольфганг фон Гете, німецький поет, письменник, мислитель і натураліст. Засновник сучасної німецької літератури.

Йоганн Вольфганг фон Гете

Ілюстрація з сайту ru.wikipedia.org

1833. Парламент Великої Британії скасував рабство в усій імперії. 

Спина раба після побиття

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Скасування рабства в Європі відбулося в той час, коли водночас були сильними світська та релігійна влади, які не особливо ладили між собою. Цю думку підтримав також Огюст Конт, відзначаючи велике значення "розділення духовного та тимчасового" для ліквідації рабства. На думку Сміта скасування рабства практично неможливе в демократичному суспільсті, бо в законодавчих органах засідають ті ж рабовласники, які ніколи не підуть проти власних інтересів.

1941. У Радянському Союзі ліквідовано Автономну радянську соціалістичну республіку німців Поволжя, а всіх етнічних німців республіки вислано до Сибіру і Середньої Азії. 

Герб АРСР німців Поволжя

Ілюстрація з сайту uk.wikipedia.org

Після початку війни з Німеччиною німці Поволжя Указом Президії Верховної Ради СРСР від 28 серпня 1941 року були звинувачені у співпраці з німецькою владою і виселені в Казахську РСР, Алтай і Сибір. Територія АРСР Німців Поволжя була розділена між Саратовською і Сталінградською областями.

1963. Біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні зібралися 200 тисяч учасників маршу протесту проти расової сегрегації та дискримінації. 

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Перед ними зі своєю знаменитою промовою "В мене є мрія" виступив Мартін Лютер Кінг.

1985. Василь Стус потрапив у карцер табору для політв'язнів. 

Стуса відправили до карцеру за те, що читаючи книгу в камері, він сперся ліктем на нари. На знак протесту він оголосив безстрокове сухе голодування. Помер в ніч з 3 на 4 вересня, можливо, від переохолодження. Був похований на табірному цвинтарі у с. Борисово. Прохання родини перевезти тіло додому відхилили на тій підставі, що не вийшов термін ув'язнення.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар