28 червня - Україна Incognita

28 червня

1389. Відбулася битва на Косовому полі.

Репродукція з сайту  darkervision.com

Битва між середньовічною Сербією та Османською імперією. Так була втрачена державна незалежність Сербії, яка стала васалом Туреччини. У 1459 році країна була включена до складу Османської імперії і, таким чином, потрапила під багатовіковий турецький гніт, що затримав економічний, політичний і культурний розвиток сербського народу.

1569. Підписано Люблінську унію.

Репродукція з сайту  ezreklama.com

Люблінська унія – угода про об’єднання Польщі та Великого князівства Литовського в єдину федеративну державу – Річ Посполиту. Велике князівство Литовське, як і Польське королівство, залишалися самостійним політичним організмом зі своєю вищою адміністрацією, власною скарбницею, військом, судово-правовою системою. Платою за державну суверенність, яку Великому князівству Литовському вдалося зберегти, стали українські землі, які переходили під юрисдикцію Польської корони.

1577. Народився Пітер Пауль Рубенс, фламандський живописець.

Автопортрет

Репродукція з сайту  izoselfportrait.narod.ru

Побиття немовлят

Репродукція з сайту  artinvestment.ru

Марія Медичі стає регентшою

Репродукція з сайту  www.museum.ru

1651. Почалася битва під Берестечком.

Репродукція з сайту  calendarium.com.ua

Битва між коронним військом Речі Посполитої та козацько-селянським військом під проводом гетьмана Богдана Хмельницького відома як одне із найкривавіших збройних зіткнень на теренах України XVIIст. Водночас битва під Берестечком стала передвісником соціально-економічної та демографічної кризи спочатку для України, а потім і для Польщі. У результаті і Україна й Польща зіткнулися з масштабним соціально-економічним занепадом, який із часом для першої з них переріс у горезвісну добу Руїни. Згодом обидві країни перестали існувати як окремі держави і були поділені між більш могутніми сусідами.

1712. Народився Жан-Жак Руссо, французький письменник, філософ, просвітитель.

Система соціально-політичних і філософських поглядів Руссо була своєрідною. Він вважав, що необхідно більше довірятися почуттям, ніж розуму. «Мій розум, – говорив він, – обирає ту думку, котрій віддає перевагу моє серце».

1917. На засіданні Малої Ради сформовано перший уряд України – Генеральний Секретаріат.

Фото з сайту  histpol.pl.ua

Генеральний Секретаріат був створений на закритому засланні Малої Ради. Складався з 8 генеральних секретарів і генерального писаря. Головою і генеральним секретарем внутрішніх справ було обрано Володимира Винниченка.

1919. Підписано Версальський договір.

Фото з сайту  wikimedia.org

Версальським мирний договір був результатом роботи Паризької мирної конференції, яка була скликана державами Антанти та США для врегулювання різних протиріч щодо німецьких колоній. Головну роль на конференції відігравали президент США Вудро Вільсон, прем’єр-міністри Франції – Клемансо, Великобританії – Ллойд-Джорж, Італії – Орландо. E Парижі зібрались представники від 32 країн. Договір складав 200 сторінок, 400 розділів та статей і передбачав створення Ліги Націй.

1996. Верховна Рада України прийняла Конституцію України.

Фото з сайту  io.ua

Після 23-годинного обговорення у Верховній Раді України прийнято Конституцію України. Перша стаття Конституції України проголошує, що «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Чинна Конституція України складається з 15 розділів. 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 16 перехідних положень.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар