27 серпня - Україна Incognita

27 серпня

1576. Помер Тиціан, італійський живописець епохи Високого та Пізнього Відродження.

Автопортрет

Портрет папи Павла III

Христос перед народом

Ілюстрації з сайту uk.wikipedia.org

1813. Наполеон переміг армію союзників у Дрезденській битві. 

Дрезденська битва

Ілюстрація з сайту ru.wikipedia.org

Після знищення французької армії в Російській кампанії 1812 року проти Наполеона повстала Пруссія, проте після перших успіхів російсько-прусські війська зазнали поразки при Лютцені і Бауцені. У червні 1813 між противниками було укладено перемир'я, під час якого Австрія приєдналася до союзників. Утворилася 6-я коаліція проти Наполеона, куди також увійшли Швеція та Англія. 11 серпня Австрія оголосила війну Франції і бойові дії поновилися.

1856. Народився Іван Якович Франко, письменник, вчений, громадсько-політичний діяч, публіцист. 

Іван Франко у 1886 році

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Франко - геніальний письменник, чию роль у вітчизняній літературі можна порівняти хіба що з Шевченковою; видатний вчений - історик, етнограф, соціолог, економіст, філософ, нарешті, визначний політичний діяч (причому не аматор, а професіонал, який віддавав роботі у Віденському парламенті та справі зміцнення західноукраїнських політичних партій усі сили!), великий мислитель-гуманіст - такий Франко. 

1871. Народився Теодор Драйзер, американський письменник і громадський діяч.

1896. Відбулась найкоротша за всю історію війна. 

Палац султана після обстрілу в Занзібарі

Ілюстрація з сайту ru.wikipedia.org

О 9-й ранку британські кораблі почали обстріл острова Занзібар; через 45 хвилин війська султана Занзібару, які складались із 2500 арабських найманців, озброєних лише однією гарматою, що востаннє стріляла ще в 1658 році, здались і султан був змушений шукати притулок в німецькому посольстві.

1941. Народився Богдан Ступка, український актор театру і кіно. 

Високе ім’я

1955. У Британії вийшло друком перше видання "Книги рекордів Гіннеса". 

Музей Гіннеса у Голлівуді

Фото з сайту ru.wikipedia.org

198-сторінкова книга спочатку мала на меті стати серйозним довідником, але згодом стала поповнюватись екстравагантними і незвичайними рекордами і досягненнями.

1977. На Чорнобильській АЕС запущено перший блок.

ЧАЕС імені В. Леніна

1991. Проголошено незалежність Молдови. 

Прапор Республіки Молдова

Ілюстрація з сайту balkans360.com

До 1940 більша частина території нинішньої Республіки Молдова входила до складу історичної області Бессарабія, завойованої у XVI ст. турками, а в 1812 увійшла до складу царської Росії. У 1918 була включена до складу Румунії. З 1924 по 1940 існувала Молдавська Автономна Радянська Соціалістична Республіка (Молдавська АРСР) у складі України. У 1940 Румунія поступилася Бессарабією СРСР. Бессарабія після деяких змін кордонів була перетворена в Молдавську Радянську Соціалістичну Республіку (МРСР), а остання в травні 1990 - в Республіку Молдова. 27 серпня 1991 Молдавія проголосила свою незалежність.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар