27 квітня - Україна Incognita

27 квітня

1521. Під час одного з боїв на острові Мактан, жителі якого відмовились платити данину іспанській короні, убито Фернана Магеллана. 

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Магеллан командував експедицією, яка здійснила першу відому кругосвітню подорож. Відкрив протоку, пізніше названу його ім'ям, а також став першим європейцем, який пройшов від Атлантичного океану до Тихого.

1791. Народився Семюел Морзе, американський художник та винахідник. Серед найбільш відомих винаходів - електромагнітний пишучий телеграф ("Апарат Мозре", 1836) і код Морзе.

Ілюстрація з сайту cache2.allpostersimages.com

Азбука Морзе (телеграфна азбука) є першим цифровим способом передачі інформації внаслідок відтворення графічних знаків комбінацією крапок і тире. За одиницю часу приймається тривалість однієї точки. Тривалість тире дорівнює трьом точкам. Пауза між елементами одного знака - одна точка, між знаками в слові - 3 точки, між словами - 7 точок.

Ілюстрація з сайту tanvi.mahant.com

1820. Народився Герберт Спенсер, англійський філософ і соціолог.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

З ім'ям Герберта Спенсера пов'язують два підходи до розгляду суспільних явищ:

- Розуміння суспільства як організму, подібному до біологічних, який керується тими ж законами організації, функціонування та розвитку.

- Вчення про всезагальну еволюцію, що розповсюджується на неорганічний, органічний та над органічний (соціальний) світ.

1822. Народився Улісс Грант, американський політичний і військовий діяч, президент США. 

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Перед президенством Грант був полководцем військ півночі в роки Громадянської війни в США, а також генералом армії.

1840. (За новим стилем) Помер Михайло Старицький, український письменник, поет, драматург, прозаїк, театральний і культурний діяч.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Почавши з інсценізацій прозових творів та переробок малосценічних п'єс, Старицький написав багато оригінальних драматичних творів, найбільш відомі з яких соціальні драми: «Не судилось» (1883), «У темряві» (1893), «Талан» (1893), а також історичні драми - «Богдан Хмельницький» (1897), «Маруся Богуславка» (1899). 

1906. Почала діяти I Державна Дума Російської імперії.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

1978. У Афганістані відбувся військовий переворот, внаслідок якого убито президента М. Дауда.

Новим керівником країни став Нур-Мухамад Таракі, котрий проголосив створення Демократичної Республіки Афганістан і згодом підписав з Радянським Союзом договір про взаємодопомогу.

1992. Після розпаду Югославії Сербія і Чорногорія утворили нову Федеративну Республіку Югославія зі столицею в Белграді.

2001. Прем'єр-міністр України Віктор Ющенко подав у відставку.

2010. Верховна Рада України прийняла закон «Про ратифікацію Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань розміщення Чорноморського флоту Російської Федерації на території України»). Перебування Чорноморського флоту РФ в Україні продовжувалось до 2042 в обмін на знижку ціни на газ.

2012. Відбулася серія терористичних актів у центрі Дніпропетровська.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар