26 червня - Україна Incognita

26 червня

1763. Народився Джордж Морланд, англійський пейзажист та анімаліст.

Портрет із сайту  liveinternet.ru

Репродукція з сайту  nevsepic.com.ua

Репродукція з сайту intaglio-fine-art.com

Джодж Морланд малював тварин і сценки з сільського життя, писав також портрети. Найбільш талановиті з них були створені між 1790 і 1794 роками. У його творах відчувається вплив творчості Гейнсборо. Джордж Морланд був одним із кращих представників англійської школи живопису XVIII століття.

1794. Битва при Флерюс.

Репродукція з сайту  adjudant.ru

1810. Помер Жозеф Мішель Монгольф’є, французький винахідник повітряної кулі.

Портрет із сайту  aviastory.com.ua

У дитинстві Жосеф Монгольф’є зацікавився математикою, хімією та іншими природничими науками й відкрив власну лабораторію. Разом з братом Жаком-Етьєном Жозеф-Мішель побудував першу повітряну кулю, політ якої він здійснив у 1783 році в рідному містечку Анноні. Жозеф присвятив себе науковим дослідженням: винайшов парашут, гідравлічний таран, калориметр, гідравлічний прес. До речі, сам винахідник лише один раз піднявся на повітряній кулі, а його брат Етьєн – жодного разу.

1856. Народився Бернард Шоу, ірландський драматург.

Фото з сайту  hrono.ru

На початку своєї літературної кар’єри романи, які цікаві насамперед із погляду формування драматургічного методу Шоу. У 80-ті роки Бернард Шоу працює літературним рецензентом, театральним оглядачем і музичним критиком у кількох газетах і журналах.

1925. У Голівуді відбулася відбулася прем’єра фільму Чарлі Чапліна «Золота лихоманка».

Фото з сайту  jewish.in.ua

У 1927 році з’явилися звукові фільми, але Чаплін був вірний німому кіно, яке принесло йому славу. Перший звуковий фільм Чапліна вийшов в 1940 році – «Великий диктатор». У 1952 році під час прем’єри нового фільму «Вогні рампи» у Лондоні Чапліну заборонили повертатися назад до США. Чаплін став жити в Швейцарії, де написав музику до своїх німих фільмів і озвучив «Золоту лихоманку».

1937. Народився Роберт Колман Річардсон, американський фізик, який відкрив ізотоп гелій-3, лауреат Нобелівської премії 1996 року.

У 2007 році був професором фізики в Корнельському університеті, але більше не працював у лабораторії. У минулому його експериментальна робота була присвячена вивченню фізичних явищ при наднизьких температурах.

1945. На конференції в Сан-Франциско представники 50 держав підписали Статут Організації Об’єднаних Націй.

Сесійним органом ООН є Генеральна Асамблея. Генеральна Асамблея має право обговорювати будь-які питання, що входять у компетенцію ООН. Вона уповноважена розглядати загальні принципи міжнародного співробітництва в справі підтримки миру і безпеки, включаючи проблему роззброювання.

1960. Британська колонія Сомаліленд (тепер – Сомалі) здобула незалежність.

1976. У Торонто відкрито найвищу будівлю у світі – телевізійну Канадську національну вежу.

Висота вежі - 553.34 метри.

1994. Майбутній предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук прийняв священичий сан.

Фото з сайту  credo-ua.org

Святослав Шевчук став третім єпископом УГКЦ, що походить із Стрийської єпархії. 10 квітня 2010 року був призначений Апостольським Адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці.

2004. Померла Наомі Шемер, ізраїльська поетеса та композитор, автор неофіційного гімну Єрусалму «Золотий Єрусалим».

Фото з сайту  newswe.com

На початку 1967 року Ізраїльське радіо доручило Наомі Шемер написати пісню про Єрусалим для виконання на концерті, присвяченому Дню Незалежності. Наомі Шемер також написала багато пісень для дітей та цикл пісень до кожного іудейським свята. У 1983 році отримала Премію Ізраїлю за внесок в культуру.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар