24 липня - Україна Incognita

24 липня

1686. Народився Бенедетто Марчелло, італійський композитор, поет, музикант.

Портрет із сайту  intoclassics.net

Бенедетто Марчелло народився у знатній венеціанській родині, був одним з найосвіченіших людей Італії. Упродовж багатьох років займав важливі державні посади (член Ради сорока – найвищого судового органу Венеціанської республіки, військовий інтендант в місті Пола, папський камергер). Разом з тим його завжди притягувала музика. Музичну освіту здобув під керівництвом Франческо Гаспаріні і Антоніо Лотті. Вже в молодості Марчелло вважався одним із кращих композиторів Венеції. На його честь названа Венеціанська консерваторія.

1701. У Північній Америці засновано місто Детройт.

Фото з сайту  ridus.ru

Детройт заснований французьким управлінцем Антуаном Ломе як факторія для торгівлі хутром з індіанцями. До XIX століття входив до складу Канади, потім був переданий США. У XX столітті місто стало великим автопромисловим центром. У другій половині століття через бензинову кризу Детройт прийшов у занепад, багато його заводів закрилися, населення роз’їхалося, залишивши цілі райони міста занедбаними. Незважаючи на загальний занепад Детройта, тут, як і раніше, розташована штаб-квартира General Motors, в передмістях Детройта – Дірборні знаходиться штаб-квартира Ford Motor Company, а в Оберн-Хіллс – Крайслер.

1783. Народився Симон Болівар, визначний військовий і державний діяч Латинської Америки, керівник боротьби за незалежність іспанських колоній у Південній Америці.

Портрет із сайту  schoolworkhelper.net

Болівар мріяв створити єдину латиноамериканську державу – Велику Колумбію. Для цього він скликав у Панамі представників усіх країни, але більшість із них жадала лише особистої влади і боялася, що Болівар стане диктатором. У Венесуелі розпочалася громадянська війна, а Перу і Болівія незабаром вийшли з цієї коаліції, розпочавши безплідну війну за територію майбутнього незалежного Еквадору. Болівар не міг пережити війну латиноамериканців проти один одного і смерть тих воїнів, які вціліли у боротьбі з іспанцями. Багато тих, хто раніше його благословляв за дану їм свободу, тепер звинувачували його у всьому, що трапилося. Болівар відійшов від справ, незабаром важко захворів і помер

1802. Народився Олександр Дюма старший, французький письменник.

Фото з сайту  tonnel.ru

У 1830 році під час революції у Франції Дюма брав участь у штурмі королівського палацу в Тюїльрі, виконував доручення генерала Ламарка, а після смерті генерала очолив загін артилеристів, який йшов за траурним катафалком. Натовп розігнали поліцейські, а через якийсь час у газетах з’явилися повідомлення про те, що Дюма був розстріляний поліцією під час ходи. Насправді письменнику загрожував арешт, і він вирішив втекти до Швейцарії на кілька місяців. У Швейцарії він написав історико-публіцистичний нарис під назвою «Галлія і Франція».

1860. Народився Альфонс Марія Муха, чеський художник, ілюстратор, дизайнер і плакатист.

Фото з сайту  perunica.ru

Репродукція з сайту  perunica.ru

Репродукція з сайту  art-spb.ru

Картина «Зодіак»

1911. Американський археолог Хайрем Бінгем відкрив у Перу «втрачене місто» імперії інка Мачу-Пікчу.

Мачу-Пікчу – місто, що входить в список 7 нових чудес світу. Іспанські конкістадори, які захопили в XVI столітті територію сучасного Перу, так і не змогли виявити цю фортецю, в якій сховалися інки. Більше трьохсот років воно було вважалося «втраченим містом». Вважається, що останні мешканці Мачу-Пікчу померли до початку XVII століття.

Фото з сайту  travelportal.com.ua

Мачу-Пікчу знаходиться високо в хмарах. У перекладі з кечуа «Мачу-Пікчу» означає «стара гора». Якщо дивитися з літака, то видно, що Мачу-Пікчу перебуває на майже рівному гірському плато. Навколо нього підносяться вершини сусідніх гір.

1964. Помер Максим Рильський, український поет, перекладач, публіцист.

Фото з сайту  my-edu.ru

Перша книга Максима Рильського «На білих островах» з’явилася друком у 1910 році, коли авторові виповнилося 15 років. Як учений і критик Максим Рильський багато зробив для осмислення історії літератури. Перу поета належать також праці з фольклористики, мистецтвознавства, мовознавства (лексикографії та стилістики української мови), теорії перекладу. Визнання наукових та літературних досягнень поета відбилось в обранні його академіком АН УРСР (1943) та АН СРСР (1958). Він був головою правління Спілки письменників України, обирався депутатом Верховної Ради СРСР, очолював Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР.

1967. Народилися брати Капранови, українські видавці, письменники, публіцисти, громадські діячі.

Фото з сайту  ukrcenter.com

Брати Капранови у 2000 році заснували книжкове видавництво «Зелений пес», яке самі ж і очолили. Першою виданою книжкою став роман Леоніда Кононовича «Я, зомбі». У 2001 році вийшов «Кобзар 2000» братів з ілюстраціями Владислава Єрка. Книжка була визнана Книгою року і перевидавалася 5 разів.

1981. В Італії заборонено діяльність усіх масонських лож і таємних товариств.

1990. У Києві біля будинку міської ради вперше підняли синьо-жовтий прапор.

Відео з сайту  youtube.com

1991. У Батурині відкрито пам’ятну плиту гетьманові України Іванові Мазепі.

2005. Ленс Армстронг вписав своє ім’я в історію велоспорту як єдинй гонщик, який вигравав найпрестижніші велопеhегони «Тур де Франс» сім років поспіль. 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар