24 червня - Україна Incognita

24 червня

1099. Засновано Орден святого Іоанна Єрусалимського, один із найстаріших християнських орденів, що збереглися до сьогодні.

Фото з сайту  onagradah.ru

Орден часто розглядається як карликова держава-анклав, найменша держава світу (на території Риму, але незалежна від Італії), іноді – як екстериторіальне державне утворення. У міжнародному праві суверенітет Ордену розглядається на рівні дипломатичних відносин.

1497. Джон Кабот вперше дослідив узбережжя Канади.

Портрет із сайту  academic.ru

Джон Кабот – італійський мореплавець. Канада поділяється на 10 провінцій, які мають самоврядування, та 2 території. Вирішальною особливістю її географічного положення е сусідство із США. Довжина кордону між двома країнами (без Аляски) перевищує 6 тис. кілометрів.

1509. Відбулася коронація короля Англії Генріха VIII, майбутнього засновника англіканської церкви.

Портрет із сайту  tonnel.ru

Формальним приводом для розриву відносин з папством став у 1529 відмова Папи Климента VII визнати незаконним шлюб Генріха з Катериною Арагонською і відповідно анулювати його, щоб той зміг одружуватися на Ганні Болейн. У такій ситуації Король прийняв рішення розірвати зв’язок із папством.

1793. Французький Конвент ухвалив першу демократичну конституцію, яка так і не вступила в дію.

Фото з сайту  seredniviku.blox.ua

Французька Конституція 1793 року вперше в історії людства проголосила метою суспільства всезагальне щастя, кидаючи виклик невеселим соціально-політичним реаліям та деградованій капіталістичною експлуатацією психологічній природі людини.

1883. Народився Віктор Франц Гесс, австро-американський фізик, лауреат Нобелівської премії.

Фото з сайту  by-time.ru

У 1946 році до Віктора Гессе звернулися з проханням очолити проведення перших у світі

вимірів рівня радіоактивних опадів, що спостерігалися в США внаслідок застосування атомної бомби у Хіросімі. Після виходу у відставку Гесс до кінця життя продовжував займатися дослідженням космічних променів та радіоактивності.

1901. У Парижі в галереї по вулиці Лафітт відкрилась перша виставка Пабло Пікассо.

Фото з сайту  xage.ru

Першу картину художник намалював в дев’ятирічному віці, це був вершник, на коні, який брав участь в кориді. Вже в 15 років Пікассо створив свій перший шедевр - картину із зображенням своїх рідних біля вівтаря. У 1909 році молодий Пікассо і його друг винайшли кубізм, але назву придумали не вони, а французький критик, який зауважив, що картини Пікассо наповнені кубиками.

1914. Народився Мирослав Іван Любачівський, верховний архієпископ Львівський, глава Української Греко-Католицької Церкви.

Фото з сайту  christusimperat.org

Коли Мирослав Любачівський очолив відродження УГКЦ, перед ним постало багато складних завдань: духовно оновити понівечену Церкву, зняти напругу у взаєминах із православними, відбудовувати різні церковні інституції, вирішувати потреби священства, налагодити зв'язки із представниками влади і виправдати сподівання активних мирян.

1934. Столиця Радянської України перенесена з Харкова до Києва.

Фото з сайту  ukrtvir.info

1990. На стадіоні «Лужники» відбувся останній концерт Віктора Цоя та групи «Кіно».

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар