23 лютого - Україна Incognita

23 лютого

1417. Народився папа римський Павло II (П'єтро Барбо).

Фото з сайту www.superstock.com

Папа був колекціонером-нумізматом і збирав також дорогоцінні каміння. Його колекції відвідувачі можуть побачити у Музеях Ватикану. 

1685. Народився Георг Гендель, англійський композитор німецького походження.

За своє життя Гендель написав близько 50 опер, 23 ораторії, безліч церковних хоралів, органних концертів, а також низку творів розважального характеру.

Гендель вважається найбільшим, окрім Й. С. Баха, композитором пізнього бароко та раннього класицизму. Він створив новий музичний жанр - "Англійську ораторію", яка відрізняється від італійської більш піднесеною мелодикою та аранжуванням. 

1744. Народився Маєр Ротшильд, перший із однойменної династії підприємців і фінансово-промислової групи.

1855. Помер Карл Гаус, німецький математик, астроном і фізик.

 Гауса вважають одним із найвидатніших математиків всіх часів

1874. Офіцер британської армії Уолтер Уінгфілд розробив корт для гри в сферистику. У грудні цього ж року випустив брошуру з правилами гри «Сферистика, або лаун-теніс». А цього дня Уолтер Уінгфілд отримав патент на корт для гри в теніс.

Фото з сайту www.infobarrel.com

1878. Народився Казимир Малевич, український художник-абстракціоніст. 

«ЧОРНИЙ КВАДРАТ». 1915р. 

Казимир Малевич - один із засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві - супрематизму та кубофутуризму

1883. Народився Карл Ясперс, німецький філософ, один з творців екзистенціалізму.

Професійну діяльність Ясперс почав як психіатр, що вплинуло на його філософію. Серед основних робіт філософа - «Загальна психопатологія», «Психологія світогляду», «Філософія», «Про істину», «Проблема німецької провини», «Великі філософи», «Філософська віра і одкровення», «Атомна бомба і майбутнє людства», «Шифри трансценденції» та інші.

1918. Розстріляний більшовиками Номан Челебіджіхан, президент Кримської Народної Республіки. 

1920. Народився Борис Некрасов, російський письменник.

1954. Народився третій Президент України Віктор Ющенко.

1957. Помер Данило Скоропадський, український політик і громадський діяч, син Павла Скоропадскього.

Гетьман Павло Скоропадський з родиною. Зліва направо: Данило, Марія, Єлисавета, дружина Олександра і Павло (помер влітку 1918 р.). Олена народиться лише 5 липня 1919 р. в Німеччині

1960. Народився Нарухіто, наступник імператорського престолу Японії.


1999. Президент Леонід Кучма видав Указ «Про День захисника Вітчизни».

В указі зазначено: «Враховуючи численні звернення громадських організацій, ветеранів війни, та з метою сприяння патріотичному вихованню молоді постановляю установити в Україні свято — День захисника Вітчизни, яке відзначати щорічно 23 лютого».

Фото з сайта www.infoukes.com

У Радянському Союзі 23 лютого відзначали «День радянської армії». Ще у другій половині 1930-х рр. для обґрунтування відзначення цієї дати був складений міф про перемогу, нібито здобуту над німцями під Псковом і Нарвою. Згідно із архівними даними, до вечора 23 лютого німці перебували за 55 км. від Пскова і 170 км. від Нарви. Боїв у цей день ані в німецьких, ані в російських архівах не зафіксовано. У лютому 1918 р. українці мали свою незалежну державу, яку вже визнали в Європі. Збройні більшовицькі загони, на основі яких з часом сформувалася Червона армія, саме в ті дні намагалися знищити українську незалежність. 

«На мою думку є вершиною цинізму вшановувати пам'ять полеглих під Крутами українських юнаків (саме їх чин і є символом захисника рідної Вітчизни), а менш, ніж через місяць – святкувати міфічне створення тієї потуги, яка під проводом московських комісарів залила кров'ю Україну. Гріхом є класти квіти до пам'ятника президента УНР Михайла Грушевського, і водночас вітати тих, ідейні й політичні попередники яких знищили нашу державність. Як крайню нещирість слід розглядати офіційне вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору-геноциду при мовчазному потуранні наявності символів комунототалітаризму на вулицях і площах наших міст і селищ. Блюзнірством є класти руку на серце при виконанні державного гімну і не визнавати національно-визвольної боротьби рідного народу, не визнавати воїнів Армії УНР, козаків-повстанців, стрільців УПА борцями за волю України…», - Віктор Рог, історик, публіцист. 

 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар