23 лютого - Україна Incognita

23 лютого

1417. Народився папа римський Павло II (П'єтро Барбо).

Папа був колекціонером-нумізматом і збирав також дорогоцінні каміння. Його колекції відвідувачі можуть побачити у Музеях Ватикану. 

1685. Народився Георг Гендель, англійський композитор німецького походження.

За своє життя Гендель написав близько 50 опер, 23 ораторії, безліч церковних хоралів, органних концертів, а також низку творів розважального характеру.Гендель вважається найбільшим, окрім Й. С. Баха, композитором пізнього бароко та раннього класицизму. Він створив новий музичний жанр - "Англійську ораторію", яка відрізняється від італійської більш піднесеною мелодикою та аранжуванням. 

1744. Народився Маєр Ротшильд, перший із однойменної династії підприємців і фінансово-промислової групи.

1855. Помер Карл Гаус, німецький математик, астроном і фізик.

 Гауса вважають одним із найвидатніших математиків всіх часів

1874. Офіцер британської армії Уолтер Уінгфілд розробив корт для гри в сферистику. У грудні цього ж року випустив брошуру з правилами гри «Сферистика, або лаун-теніс». А цього дня Уолтер Уінгфілд отримав патент на корт для гри в теніс.

Фото з сайту www.infobarrel.com

1878. Народився Казимир Малевич, український художник-абстракціоніст. 

«ЧОРНИЙ КВАДРАТ». 1915р. 

Казимир Малевич - один із засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві - супрематизму та кубофутуризму

1883. Народився Карл Ясперс, німецький філософ, один з творців екзистенціалізму.

Професійну діяльність Ясперс почав як психіатр, що вплинуло на його філософію. Серед основних робіт філософа - «Загальна психопатологія», «Психологія світогляду», «Філософія», «Про істину», «Проблема німецької провини», «Великі філософи», «Філософська віра і одкровення», «Атомна бомба і майбутнє людства», «Шифри трансценденції» та інші.

1918. Розстріляний більшовиками Номан Челебіджіхан, президент Кримської Народної Республіки. 

1920. Народився Борис Некрасов, російський письменник.

1954. Народився третій Президент України Віктор Ющенко.

1957. Помер Данило Скоропадський, український політик і громадський діяч, син Павла Скоропадскього.

Гетьман Павло Скоропадський з родиною. Зліва направо: Данило, Марія, Єлисавета, дружина Олександра і Павло (помер влітку 1918 р.). Олена народиться лише 5 липня 1919 р. в Німеччині

1960. Народився Нарухіто, наступник імператорського престолу Японії.

2010. Невідомі злочинці залили більше 2,5 мільйонів літрів дизельного палива та інших вуглеводнів в річку Ламбро, в північній Італії, що призвело до екологічної катастрофи.


2012. Серія нападів на території Іраку, 83 вбитих і понад 250 отримали поранення.

2014. Почалися проросійські та проукраїнські мітинги (в останніх брала участь велика кількість кримських татар на чолі з лідером Меджлісу Рефатом Чубаровим).

2014. У кінці лютого — початку березня перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ війська без розпізнавальних знаків, скориставшись моментом зміни влади в Україні внаслідок Євромайдану, окупували Кримський півострів. Також було створено збройне формування з російських «козаків», яке називало себе «самооборона Криму».


2017. Вільна сирійська армія, яку підтримує Туреччина, захоплює Ель-Баб.

 

 

 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар