22 серпня - Україна Incognita

22 серпня

1456. Князем Валахії став Влад Дракула. 

Влад ІІІ Цепеш

Ілюстрація з сайту dragonycastle.narod.ru

Як державний діяч, він виступав за визволення країни від османських турків і за її об'єднання. Сприяв і вітав розвиток торгівлі та ремесел (у центральному Державному історичному архіві Львова зберігається його грамота, дарована львівським купцям), боровся із злочинністю.

Прізвисько «Цепеш» («Наштрикувач») отримав за жорстокість у розправі з ворогами і підданими, яких саджав на палю. 

1531. Відбулася битва під Обертином.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Війська молдавського господаря Петра Рареша програли битву армії Сигизмунда Ягеллона. Перемога поляків повернула Покуття Польщі.

1770. Капітан Джеймс Кук висадився на східному узбережжі Австралії, яке назвав Новим Південним Уельсом й оголосив володінням британської корони.

Ілюстрація з сайту www.vokrugsveta.ru

1849. Відбулося перше у світі авіабомбардування: австрійці, що оточили Венецію, скинули з аеростатів запалювальні снаряди.

Прив'язний змійковий аеростат російської армії в роки 1-ої світової війни 1914-18.

Фото з сайту bse.sci-lib.com

1862. Народився Клод Дебюссі, французький композитор, піаніст, диригент, критик, засновник музичного імпресіонізму («Діва-обраниця», «Ноктюрн», «Післеполуденний відпочинок Фавна»).

Клод Дебюссі - "батько" музичного імпресіонізму

Ілюстрація з сайту 1001skazka.com

1864. Підписано першу Женевську конвенцію, утворено товариство Червоного хреста.

1904. Народився Ден Сяопін, один із керівників китайської держави. 

Фото з сайту zoroastrian.ru

Ден Сяопін був ініціатором політики «чотирьох модернізацій» і побудови «соціалізму з китайською специфікою», які призвели до бурхливого економічного зростання в КНР. 

1920. Народився Рей Бредбері, американський письменник-фантаст.

Фото з сайту 4.bp.blogspot.com

1941. Радянські війська підірвали греблі на Дніпрі, затопивши при відступі значні ділянки в нижній течії річки.

Форсування Дніпра

Фото з сайту wwii-soldat.narod.ru

1988. Президія Верховної Ради СРСР припинила повторне присвоєння звань Героя Радянського Союзу і Героя соціалістичної праці. 

Медаль "Золота зірка"

Ілюстрація з сайту www.rusorden.ru

За період з 1934 р. звання Героя Радянського Союзу двічі були удостоєні 154 особи, тричі - троє (льотчики Іван Кожедуб і Олександр Покришкін, маршал Семен Будьонний), а дві людини – по чотири рази (Георгій Жуков та Леонід Брежнєв). Звання Героя соцпраці двічі отримали близько 200 осіб, тричі – 16.

1991. Заарештовані члени ГКЧП, президент Михайло Горбачов повернувся з Фороса до Москви.

Михайло Сергійович Горбачов

Фото з сайту novostipolitiki.ru

Заарештовані члени ГКЧП (глава МВС СРСР Борис Пуго, не чекаючи арешту, застрелився; так само вчинила його дружина Валентина). Президент СРСР Михайло Горбачов повертається з Фороса до Москви разом із Руцьким та Силаєвим на літаку Ту-134. У Москві оголошено траур за трьома людьми, загиблими напередодні під колесами бронетехніки (Іллею Кричевським, Дмитром Комаром, Володимиром Усовим). На Краснопресненській набережній Москви відбувся масовий мітинг, у ході якого маніфестанти винесли величезне полотнище російського триколора. На мітингу президент РРФСР Борис Єльцин оголосив, що ухвалено рішення зробити біло-синьо-червоний новим державним прапором Росії.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар