22 червня - Україна Incognita

22 червня

860. Після успішного походу київських князів Аскольда й Діра на Царгород імператор Візантії Михайло III уклав із ними договір про «мир і любов».

Договір «про мир і любов» був стереотипною угодою, які нерідко укладалися імперією з оточуючими варварськими державами та народами. Ця угода, що стала своєрідним дипломатичним визнанням давньої Русі, укладена руським посольством у Константинополі, передбачала встановлення між державами мирних відносин, сплату імперією данини Русі, допущення на Русь християнської місії, хрещення частини русів, а також військову допомогу імперії з боку Русі.

1633. У домініканському монастирі святої Мінерви в Римі Галілео Галілей зрікся свого світогляду, заснованого на теорії Коперника.

Репродукція з сайту  ggpht.com

1668. Російські царські війська почали семирічну облогу Соловецького монастиря, який відмовився приймати церковну реформу.

Фото з сайту  ggpht.com

Військо було прислане, щоб придушити повстання ченців Соловецького монастиря проти церковних реформ патріарха Никона. Через відмову монастиря прийняти нововведення, уряд розпорядився конфіскувати все вотчини і майно монастиря.

1675. Англійський король Карл II заснував Грінвіцьку обсерваторію.

Фото з сайту  flickr.com

Обсерваторія знаходиться в м. Грінвіч поблизу Лондона. Заснована для уточнення життєво важливих для мореплавців координат. Поясний час вираховується від меридіану, що проходить через обсерваторію. В 1953 році більша частина обсерваторії була переведена з будівель, що проектував Крістофер Рен, в піздньосередньовічний замок (70 км на південний захід).

1815. Наполеон вдруге зрікся престолу.

Портрет із сайту  svitosvit.ua

Для боротьби з імператором Наполеоном Бонапартом його противники утворили VII антифранцузьку коаліцію, найчисельнішу з усіх за кількістю – близько 850 тис. чоловік в об’єднаній армії. Свій план розбити союзників поодинці імператор здійснити не зміг. 18 червня 1815 р. поблизу селища Ватерлоо в Бельгії відбулася остання битва доби наполеонівських війн. Армію союзників очолював англійський герцог Артур Веллінгтон, а французьку – Наполеон.

1877. Народився Болеслав Яворський, український композитор та музикознавець.

Фото з сайту  liveinternet.ru

Видатний теоретик, музикознавець, педагог, громадський діяч. Науковий спадок Болеслава Яворського включає праці з музикознавства, естетики, теорії музики, психології, музичної педагогіки. В його архівах знаходяться численні конспекти, тези, доповіді, статті, в яких відображено досвід багаторічної педагогічної роботи, вивчення методичних праць педагогів і виконавців минулого, глибокий аналіз виконавської майстерності найвизначніших артистів.

1889. Німеччина вперше в Європі запровадила пенсії по старості.

1898. Народився Еріх Марія Ремарк, німецький письменник.

Фото з сайту  litakcent.com

Ремарк багато читав, любив Достоєвського, Томаса Манна, Гете, Пруста, Цвейга. З 17 років почав писати сам. Вступив в літературний «Гурток мріянь», яким керував місцевий поет. У батьківському домі Еріх обладнав собі кабінет у невеликій вежі. Там він малював, грав на роялі, склав і видав за свій рахунок першу повість (згодом він так її соромився, що скупив весь тираж, що залишився).

1941. Війська Третього Рейху напали на Радянський Союз.

Фото з сайту  hromada.hu

На боці Німеччини воювали Італія, Угорщина, Румунія, Хорватія, Болгарія, Словаччина і Фінляндія. Війна тривала до 9 травня 1945 року.

1956 У Вашингтоні відбулася перша виставка української книжки.

1964. Народився Ден Браун, американський письменник, журналіст, музикант.

Фото з сайту  abc-people.com

Ден Браун – автор популярних інтелектуальних детективів. Найвідоміші його твори – романи «Код да Вінчі» та «Янголи і демони». Твори перекладені на більше, ніж 40 мов світу.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар