427. Народився Платон, грецький філософ-ідеаліст, учень Сократа й учитель Аристотеля.
Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org
Днем народження Платона, якого ще за життя за мудрість називали "божественним", за переказами вважається 7 таргеліон (21 травня), святковий день, в який, згідно давньогрецької міфології, народився бог Аполлон.
Платонівський корпус (Corpus Platonicum) - історично сформована сукупність творів, які з часів античності пов'язуються з ім'ям Платона і значна частина яких представляє собою діалоги.
Прийнято вважати, що Платон є одним із засновників ідеалістичного напрямку у світовій філософії. У багатьох творах філософа простежується думка про те, що буттям у справжньому сенсі слова можна назвати лише абсолютні сутності, що зберігають своє буття безвідносно простору і часу.
1471. Народився Альбрехт Дюрер, німецький графік і маляр, художник доби Відродження.
Автопортрет
Свято всіх святих, 1511
Меланхолія I, 1514
Чотири вершники Апокаліпсису
Вівтар Паумгартнер
Ілюстрація з сайту img0.liveinternet.ru
1831. Вийшов перший номер «Украинского Альманаха», одного з перших українських альманахів, що був виданий українською і російською мовами 1831 року у Харкові Ізмаїлом Срезневським та Іваном Росковшенком.
1840. Нову Зеландію оголошено територією, залежною від Нового Південного Уельсу.
Англійський текст договору відрізнявся від тексту мовою маорі, що призводило до розбіжностей в тлумаченні його статей. Крім того, Маорі завжди вважали цей договір гарантією своєї власності на землю, і уряди, що змінювалися в Лондоні, а пізніше у Веллінгтоні підтримували їхні вимоги. Право переселенців на землю підтверджувалося тільки після купівлі її у маорі через офіційні агентства.
1859. У Лондоні запрацював Біг-Бен.
Фото з сайту 4.bp.blogspot.com
1921. Народився Андрій Сахаров, фізик, співтворець водневої бомби, лауреат Нобелівської премії миру, правозахисник.
Фото з сайту www.sakharov-center.ru
У 1968 р. опублікував у «Самвидаві» меморандум «Про прогрес, мирне співробітництво та інтелектуальну свободу», в якому вимагав лібералізації СРСР і критикував «українофобію» у часи правління Сталіна (меморандум був поширений у світі багатьма мовами).
Нобелівську премію отримав «За безстрашну підтримку фундаментальних принципів миру між людьми і мужню боротьбу із зловживанням владою і будь-якими формами придушення людської гідності».
У 1980 разом зі своєю другою дружиною дисиденткою-правозахисницею Оленою Боннер був арештований і відправлений у заслання в Горький (зараз Нижній Новгород) за критику дій радянського уряду в Афганістані.
1928. Волт Дісней отримав патент на використання образа Міккі Мауса.
Ілюстрація з сайту animal.ru
1929. Народився Еммануїл Мисько, український художник.
Фото з сайту zaxid.net
Мисько - автор портретної галереї відомих учених, художників, письменників, громадських діячів. З-під різця майстра вийшли скульптурні портрети Данила Галицького, Івана Франка, Василя Стефаника, кардинала Йосифа Сліпого.
1944. На референдумі в Ісландії жителі підтримали рішення парламенту про відділення від Данії.
1969. Народився Георгій Гонгадзе, український журналіст і громадський діяч.
Фото з сайту lichnosti.net
2006. На референдумі населення Чорногорії проголосувало за незалежність від Сербії.