1627. Помер Захарія Копистенський, церковний і культурно-освітній діяч, полеміст, архімандрит Києво-Печерської лаври.
1616 написав передмову до “Часослову”, першої книги, видану Києво-Печерською друкарнею.
Найвідомішим полемічним твором є трактат "Палінодія, або книга оборони" (1621-1622), відповідь на твір уніатського полеміста Лева Кревзи "Оборона єдності церковної" (Вільно, 1617). Він була спрямований проти католицизму та унії і виражаи ідею об'єднання Східної Європи під егідою православ'я.
1768. Народився Жан Фур'є, французький математик і фізик, першовідкривач парникового ефекту.
Ілюстрація з сайту 0.tqn.com
Започаткував використання рядів Фур'є для розв'язування задач математичної фізики. Розробив основне рівняння теплопровідності (закон Фур'є).
1801. За договором з Іспанією Луїзіана (тепер в США) перейшла до Франції.
1804. Прийнято Кодекс Наполеона (Code Napolеon), офіційно Цивільний кодекс Франції, розроблений групою юристів під час правління першого консула Французької республіки Наполеона Бонапарта.
Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org
При розробці особлива увага зверталася на чіткість і несуперечність формулювань. Містить фундаментальні положення про право приватної власності, відшкодування збитків, договірне право та інше. Значна кількість статей Кодексу жодного разу не піддавалися поправці. Для адаптації кодексу до змін часу у Франції було ухвалено чотириста законів, але при цьому кількість статей в ньому збільшилося всього на дві (до 2283).
1839. Народився Модест Мусоргський, російський композитор.
Ілюстрація з сайту 3.bp.blogspot.com
Відомі твори - опери "Борис Годунов" (1869, 1874) (за трагедією А. С. Пушкіна), лібрето "Хованщина", вокальні цикли "Без сонця" (1874), "Пісні й танці смерті" (1875-77), сюїту для фортепіано "Картинки з виставки" (1874).
1877. Народився Моріс Фарман, французький піонер авіації.
Ілюстрація з сайту wwi.hut2.ru
Моріс Фарман і його старший брат Анрі в 1908 р. здійснили політ по замкнутій петлі. Деякий час брати Фарман працювали над створенням літаків поодинці, але потім об'єднали сили, створивши в 1912 р. спільне підприємство Farman Aircraft company's.
Літаки братів Фарман вироблялися як для військової, так і для цивільної авіації.
Великий успіх мала конструкція Maurice Farman MF-7, створена Морісом Фарманом в 1912 р. Літак, що застосовувався французькою та англійською арміями, став стандартним навчальним літаком Першої світової війни.
1924. Фізик Вольфганг Паулі опублікував статтю, в якій сформулював один з найважливіших принципів сучасної теоретичної фізики, згідно з яким дві тотожні частки з напівцілим спинами не можуть перебувати в одному стані. У 1945 році він отримав за це Нобелівську премію.
Фото з сайту www.ipedia.ro
1927. У Києві вийшов перший номер української "Літературної газети" (зараз - "Літературна Україна")
1933. День Потсдаму (“день національного оновлення”), організована нацистами церемонія у звязку зі скликанням нового рейхстагу.
Фото з сайту upload.wikimedia.org
Монета із зображенням “Дня Потсдама”.
Місто Потсдам було обране невипадково. Це була колишня резиденція прусських королів, символізувала славу Німеччини, з якою хотів себе асоціювати режим Гітлера.
1942. У Чернівцях померла Ольга Кобилянська, українська письменниця.
Фото з сайту school.xvatit.com
Ольга Кобилянська і Леся Українка, 1901
Фото з сайту upload.wikimedia.org
Автор повісті "Людина", "Земля", "В неділю рано зілля копала", "Царівна", роману "Апостол черні".
1960. У місті Шарпевілль (ПАР) поліцейські відкрили вогонь по натовпу чорношкірих демонстрантів, які вимагали скасувати вимогу постійно носити при собі посвідчення особи; 56 убитих і 162 поранених.
Звіти поліції в 1960 році говорять, що недосвідчені поліцейські запанікували і відкрили вогонь спонтанно, викликавши ланцюгову реакцію, яка тривала близько 40 секунд.
Обурення серед чорношкірого населення спалахнуло негайною, і наступного тижня по всій країні відбулися демонстрації, марші протесту, страйки та заворушення .
Фото з сайту lh3.ggpht.com
30 березня 1960 р. уряд оголосив надзвичайний стан, затримавши більше 18 тисяч чоловік.
Фото з сайту www.artists-press.net
З 1994 року 21 березня в Південній Африці почали відзначати День прав людини.
Місце трагедії в Шарпевілі було обране місцем підписання Конституції Південної Африки президента Нельсоном Манделою (10 грудня 1996 р.).
Фото з сайту www.sahistory.org.za
ЮНЕСКО відзначає 21 березня як Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації в пам'ять про цей злочин.
1975. Ефіопія стала республікою, повалено монархію.
1990. Проголошення незалежності Намібії. До цього країна 75 років перебувала у складі Південно-Африканської Республіки (ПАР).
1999. Бертран Пікар і Браян Джонс стали першими людьми, що облетіли Землю на повітряній кулі. Політ тривав 478 годин.
2005. Відбувся розстріл у навчальному центрі в Ред Лейк (Міннесота, США), 10 людей загинуло, 5 поранено. Трагедія стала другою за кількістю жертв у школах США після масового вбивства в навчальному закладі "Колумбіна".