20 липня - Україна Incognita

20 липня

356 до н.е. Народився Александр Македонський, визначний грецько-македонський завойовник, організатор власної імперії (дата приблизна).

Фото з сайту  ostriv.in.ua

У мирний час імператор проводив дні, розбираючи судові справи, віддаючи військові розпорядження, полював і читав. Олександр не балував македонську аристократію своїм спілкуванням з нею, намагаючись якнайбільше бувати серед воїнів, яким судилося звести його на вершину полководницької слави. Вступивши на батьківський престол, 20-річний цар Македонії одержав добре навчене військо, ядро якого складали загони важкої піхоти. Насамперед цар Олександр затвердив гегемонію Македонії серед грецьких держав. Він змусив визнати за ним необмежену владу верховного військового вождя в майбутній війні з Персією.

1304. Народився Франческо Петрарка, італійський поет, видатний діяч епохи Відродження.

Портрет із сайту  epwr.ru

Як найвеличніший поет тогочасного періоду, італійський мислитель, засновник гуманістичної культури Відродження Франческо Петрарка був увінчаний лавровим вінком на Капітолійському пагорбі в Римі. Це свідчило про його популярність і визнання серед володарів Римської імперії. Це не подобалося Петрарці: не приймаючи офіційної теології й середньовічної схоластики, він обрав долю гуманіста, ліричного поета, співця високого духу людяності і любові. Петрарка – родоначальник нової сучасної поезії. Його «Книга пісень» надовго визначила шляхи розвитку європейської лірики, ставши своєрідним неспростовним зразком.

1534. У Кембриджі зареєстровано перше в світі видавництво.

Cambridge University Press є одним із провідних видавництв, що спеціалізується на англомовних навчальних виданнях. Видавництво має центри у Великій Британії, Африці, Австралії, Америці та інших країнах. У нього є також агенти і представництва по всьому світу з розповсюдження видавничої продукції. Видавництво зосереджено на розробці високоякісних навчальних програм. У 1938 році воно перемістилося до Лондона, а в 1942 році було відкрито перший закордонний філіал у США.

1806. Паризьким миром припинено війну між Росією і Францією.

Паризький мир передбачав евакуацію російських військ з Далмації, а французьких військ з Чорногорії та гарантію територіальної цілісності Туреччини.

1840. У Великій Британії створена «Національна чартистська асоціація», що стала прототипом майбутніх політичних партій робітників.

Ілюстрація з сайту  ukrmap.su

«Чартизм» – найбільший рух протесту, прихильники якого вимагали надання ширших представницьких повноважень палаті громад англійського парламенту. Значну частину чартистів становили робітники, які вбачали в загальному виборчому праві можливість створення парламентської системи, що у своїх діях зважатиме на їхні потреби.

1847. Народився Макс Ліберман, німецький художник і графік, один з головних представників імпресіонізму.

Колективна праця була основним мотивом картин Лібермана.

Репродукція з сайту  wikimedia.org

Репродукція з сайту  wikimedia.org

Репродукція з сайту  academic.ru

Репродукція з сайту  academic.ru

Фото з сайту  academic.ru

Картина «Квіткові тераси в саду Ванзе», 1919 рік

1873. Народився Альберто Сантос-Дюмон, бразильський авіатор.

Фото з сайту  latindex.ru

Альберто Сантос–Дюмон народився і помер в Бразилії, але більшу частину свого дорослого життя провів у Франції. «Завоювання повітряної стихії» 19 жовтня 1901 року зробило його одним з найвідоміших людей світу початку XX століття. Сантос-Дюмон розробив, побудував і випробував першу керовану повітряну кулю. При цьому він став першим, хто довів, що звичайні, регулярні і контрольовані польоти все–таки можливі. Крім цих досягнень, Сантос-Дюмон здійснив перший у Європі публічний політ на аероплані в Парижі 23 жовтня 1906 року. Цей літак, що отримав назву «Хижий птах», вважається першим апаратом важчим за повітря, який злетів, летів і приземлився без використання катапульти, сильного вітру, рейок для запуску або інших зовнішніх пристроїв та факторів.

1880. Народився Герман Кайзерлінг, німецький філософ і письменник.

Фото з сайту  people.su

У 1900-х роках Герман Кайзерлінг займався природними науками в різних університетах Європи. Багато подорожував, прагнучи влитися в багатообразні форми культури і життя різних народів. Основні мотиви філософії Кайзерлінга близькі колу ідей філософії життя: уявлення про філософію як «мудрість», інтуїтивне збагнення світу, аналогічне художній творчості, зіставлення інтелекту і душі. Заснував в 1920 році в Дармштадті «школу мудрості», а також «Суспільство вільної філософії».

1919. Народився Едмунд Гілларі, перший підкорювач Евересту.

Фото з сайту  wn.com

1993. У Литві запроваджено власну валюту – літ.

Ілюстрація з сайту  tsn.ua

1995. Кабінет міністрів України ухвалив рішення про проведення Всеукраїнського перепису населення у січні 1999 року.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар