2 серпня - Україна Incognita

2 серпня

47 до н. е. Гай Юлій Цезар, розбивши біля річки Зела у Малій Азії війська боспорського царя Фарнака II, послав у сенат повідомлення: «Прийшов, побачив, переміг».

Портрет із сайту  ukrainian-nation.org.ua

Юлій Цезар походив із знаменитого римського роду Юліїв, нащадків Дзига або Асканія, засновника Альба Лонгі. В історії не тільки Риму, а й Європи Гай Юлій Цезар став найбільшою знаковою постаттю. Він був творцем ідеї імператорського Риму і сам став імператором-родоначальником єдиновладних правителів (від його імені пішли назви цезар, пізніше кесар, цісар).

Фото з сайту  pix.com.ua

Юліанський календар як традиційне європейське літочислення до наших днів введено за його розпорядженням. В його «Записках...» фактично відображено історію і звичаї народів Європи, її міст, провінцій. Цезаря можна вважати засновником преси і журналістики, принаймні першим організатором.

1610. Англійський мореплавець Генді Гудзон (Гадсон) відкрив Гудзонову затоку.

Мапа з сайту  wikimedia.org

Гудзонова затока – затока у Північно-Льодовитого океану неподалік берегів Канади. З Атлантичним океаном сполучається Гудзоновою протокою. Глибина затоки – до 258 м. Має два головні порти – Черчілл та Нельсон.

1718. Франція, Англія, Австрія й Голландія сформували перший Союз чотирьох проти Іспанії.

Портрет із сайту  people.su

Хуліо Альбероні

Четвертний Союз був спрямований проти політики іспанського міністра Альбероні. Англія оголосила війну Іспанії і знищила її флот. Іспанці були змушені визнати австрійські права на Італію.

1776. У США відбулася церемонія підписання Декларації незалежності, прийнятої 4 липня Континентальним конгресом.

Декларація про незалежність США проголошувала, що тринадцять колоній у Північній Америці стають вільними та незалежними державами і всі політичні зв’язки між ними та Великою Британією анулюються.

Для написання тексту декларації було створено комітет із 5 представників колоній: Джон Адамс (Массачусетс), Бенджамін Франклін (Пенсільванія), Томас Джефферсон (Вірджинія), Роберт Лівінгстон (Нью-Йорк) і Роджер Шерман (Коннектикут). Основну роботу з написання декларації виконав Томас Джефферсон, згодом третій президент Сполучених Штатів. 1 липня 1776 рокутекст декларації був представлений конгресу на обговорення, а 4 липня 1776 року - затверджений і підписаний президентом конгресу Джоном Хенкоком і секретарем Чарльзом Томсоном.

1796. Наполеон Бонапарт розбив австрійців в битві біля Лонато.

1865. У видавництві «Макміллана» в Англії вийшло перше видання книжки «Пригоди Аліси у Країні чудес» Льюіса Керролла.

Фото з сайту  library.khai.edu

Прототипом головної героїні казки Керрола стала Аліса Ліддл. До 180-річчя з Дня народження Керрола у Києві працювала його фотовиставка. Окрім викладання математичних дисциплін в Оксфорді та писання літературних творів, Льюіс Керрол займався дитячою фотографією.

Ілюстрація з сайту  wikimedia.org

Історія сповнена сатиричних натяків на друзів та ворогів Доджсона, пародій на шкільні вірші, які викладали в британських школах в XIX столітті. Як продовження історії про пригоди Аліси була написана «Аліса в задзеркаллі».

1871. Народився Джон Слоан, американський художник-імпресіоніст.

Репродукція з сайту  hoodmuseum.dartmouth.edu

Автопртрет

Репродукція з сайту  historiasztuki.com.pl

Картина «Айсідора Дункан»

Репродукція з сайту  historiasztuki.com.pl

Картина «Сонце та вітер на даху»

Репродукція з сайту  oceansbridge.com

Картина «Голуби»

Репродукція з сайту  wikimedia.org

Картина «Весняний дощ»

1888. Народився Кость Буревій, український поет, драматург, член Центральної Ради.

Кость Буревій мав багато псевдонімів – Едвард Стрiха, Кость Соколовський, Варвара

Жукова, Нехтенборенг… Тиск влади та злиднi змушують Костя Буревія у 1934 році поїхати до Москви шукати заробiтку i порятунку вiд арешту. В жовтнi родина отримала вiд нього листа, а далi – мовчанка, перервана урядовим повiдомленням, розмiщеним у бiльшостi радянських газет за 11 грудня про арешт украïнськоï групи «терористiв-бiлогвардiйцiв».

 

Фото з сайту  http://ukrlit.org

Серед них поруч із Костем Буревiєм, було згадано прiзвища Олекси Влизька, Григорiя Косинки, Дмитра Фалькiвського та iнших. 13-15 грудня 1934 року

виïзною сесiєю Вiйськовоï колегiï Верховного суду СРСР у Києвi за звинуваченнями «в органiзацiï пiдготовки терористичних актiв проти працiвникiв Радянськоï влади» Костя Буревiя було засуджено до розстрiлу.

1991. Сполучені Штати Америки визнали незалежність Латвії, Литви та Естонії.

2007. На глибоководних населених апаратах «Мир» уперше в світі дісталися дна Північного Льодовитого океану на Північному полюсі

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар