18 квітня - Україна Incognita

18 квітня

1506. Розпочато будівництво собору Святого Петра у Ватикані.

Собор Святого Петра є символом Ватикану та головним храмом для проведення церемоній за участі Папи.

Над його створенням працювало декілька поколінь майстрів: Донато Браманте, Рафаель Санті, Мікеланджело Буонарроті, Лоренцо Берніні, а будівництво тривало 120 років за правління двадцяти пап римських

1521. На Вормському рейхстазі (конгресі) Мартін Лютер заявив, що не зречеться своїх поглядів, поки їх не спростують на основі Св. Письма. 

 

Мартін Лютер дотримувався свого реформаторського вчення: “На цьому я стою. Інакше вчинити не можу”. Лютерова відповідь справила на присутніх величезне враження. Після сейму Лютер повернувся до Віттенбергу.

1648. Після візиту до Криму і переговорів з ханом Ісламом III Гіреєм Богдан Хмельницький повернувся на Січ, закликаючи розпочати антипольське повстання.

Зєднання козаків Хмельницького з татарами Тугай-бея.

Ілюстрація з сайту uk.wikipedia.org

Кримський хан Іслам III Гірей не оголошуючи формально війни Польщі, велів перекопському мурзі Тугай-бею виступити в союзі з Хмельницьким.

1846. Запатентовано телеграфний апарат Хауса.

У 1846 році телеграф Морзе вже працював між Вашингтоном (округ Колумбія) і Нью-Йорком. Роял Хаус запатентував свій винахід - телеграф - того ж року. Він пов'язав дві 28-ми клавішні клавіатури дротами. Кожна кнопка - літера алфавіту, при натисканні на яку відправник давав сигнал, який приймач отримував як букву.

1897. Народився Мар'ян Крушельницький, режисер, актор, один із фундаторів українського театру.

Із 1952-го року і майже до останніх днів художник працював у Київському інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого, вів курс режисури та майстерності актора. 

1902. Вперше у криміналістиці почали використовуватися відбитки пальців (у Данії).

1909. Ватикан канонізував Жанну д'Арк, яку в середні ХV століття інквізиція спалила на вогнищі. «Орлеанська діва» була повністю виправдана.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

1923. Засновано спортивне товариство «Динамо».

1946. У Женеві прийнято рішення про розпуск Ліги Націй. 

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Представники 34 країн, що брали участь в останньому засіданні Генеральної Асамблеї визначи, що «Ліга Націй повинна припинити своє існування». Рішення встановило дату ліквідації Ліги - наступного дня після закриття сесії. 

Ілюстрація з сайту ru.wikipedia.org

Рішення було ухвалене у зв'язку з утворенням ООН - Організації Об'єднаних Націй.

1949. Ірландія вийшла з Британської Співдружності.

Проголошено самостійною Республіку Ірландія.

1955. Помер Альберт Ейнштейн, німецький фізик-теоретик, один із найвизначніших фізиків 20 століття.

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Ейнштейн - лауреат Нобелівської премії (1921), а також автор спеціальної (1905) і загальної (1915) теорій відносності, що лягли в основу нової моделі світу.

1980. Проголошено незалежність нової африканської держави Зімбабве (колишньої Південної Родезії). 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар