17 квітня - Україна Incognita

17 квітня

1492. Христофор Колумб у військовому містечку Санта-Фе підписав договір з королем і королевою Іспанії, в якому зобов'язався відкрити новий шлях до Індії.  

Ілюстрація з сайту historyblog.ru

1521. На Вормському рейхстазі Мартіну Лютеру запропонували відректися від своїх творів.

Ілюстрація з сайту www.vmireinteresnogo.com

Наступного дня реформатор заявив, що не зречеться своїх поглядів, поки їх не спростують на основі Св. Письма. Так він протиставив авторитет Біблії авторитету церкви.

1610. Англійський дослідник Генрі Гудзон вийшов у плавання із Лондонського порту, упродовж якого відкрив нову затоку, названу згодом на його честь.  

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Гудзонова затока - це, по суті, внутрішнє море, оточене зі сходу, півдня і заходу землями канадських провінцій Квебек, Онтаріо, Манітоба, а також територією Нунавут.

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

1790. Помер один із засновників США, політичний діяч, дипломат і публіцист Бенджамін Франклін. 

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

1856. Місто Квебек (Quebec city) тимчасово прийняло уряд Канади, замінивши Кінгстон.

Порт міста Квебек (початок ХХ ст.)

Фото з сайту upload.wikimedia.org

Сучасна панорама міста

Фото з сайту upload.wikimedia.org

1873. У Москві помер український композитор Семен Гулак-Артемовський.

Ілюстрація з сайту img-kiev.fotki.yandex.ru 

Широку популярність Гулаку-Артемовському, як композиторові, принесла опера «Запорожець за Дунаєм», датована 1862 р., яка стала українською музичною класикою. Царська цензура забороняла її постановку на сцені протягом 20 років. 

Хрущов відомий тим, що "розвінчав" культ особистості Сталіна, провів низку демократичних перетворень апарату влади, амністував політичних в'язнів та почав розкосмічну програму Радянського Союзу.

1895. Між Японською імперією та Імперією Цінь (Китай) у місті Сімоносекі внаслідок поразки останньої у війні з Японією, пісдписано договір, який закінчував війну. 

Ілюстрація з сайту upload.wikimedia.org

Договір започаткував боротьбу імперіалістичних держав за територіальне розчленування Китаю і став важливим етапом перетворення країни в напівколонію.

1938. Радянська влада розстріляла кращих представників кримськотатарської інтелігенції.

Розстріли тривали протягом трьох днів. Точне число загиблих невідоме. Формальним звинуваченням їм була пред`явлена участь у діяльності партії "Міллі Фірка", шпигунство на користь Німеччини, Англії та інших країн, а також націоналізм. Проте справжньою метою розстрілу було позбавлення кримськотатарського народу найбільш яскравої і думаючої його частини. Деякі історики, оцінюючи наслідки цієї події, ставлять її відразу після наслідків депортації кримськотатарського народу 1944 року.

Істориками відновлені імена двадцяти кримських татар, розстріляних у той час. Це – письменники, педагоги, учені, художники. Серед них, наприклад, були: перекладач, керівник Кримського державного видавництва Абдюль-Керім Джемаледінов, письменник, учений, педагог Осман Нурі-Асанович Акчокракли, поет, педагог Абдулла Абільєвіч Лятіф-заде, голова I Курултаю Асан Сабрі Айвазов і багато, багато інших. Досі невідомо, де були викинуті тіла розстріляних. Ще багатьох запроторили до таборів.

Репресії проти кримських татар з різним ступенем інтенсивності продовжувались до самої смерті Сталіна у березні 1953 р.

1975. Під час громадянської війни в Кампучії червоні кхмери захопили столицю країни - Пномпень.

1982. Англійська королева Єлизавета II оголосила Канаду повністю незалежною, репатріювавши конституцію країни. 

Це єдиний закон британського парламенту, одночасно виданий французькою та англійською мовами.

До 1982 Парламент Британії Парламент мав право змінювати Акт про Британську Північну Америку 1867 роек, який і був канадської конституцією.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар